Yazarlar

BENİM HÂLÂ UMUDUM YOK!

CHP’deki hayal kırıklığı ne yazık ki yılgınlığa dönüşmüş. “Adam yine kazandı” havası, partinin her bucağına sinmiş. Umudu diri tutmaya çalışanlar yok mu, elbette var. Fakat tuttuğunuz yerden elinizde kalıyor. Bodrum..

BENİM HÂLÂ UMUDUM YOK!

CHP’deki hayal kırıklığı ne yazık ki yılgınlığa dönüşmüş. “Adam yine kazandı” havası, partinin her bucağına sinmiş. Umudu diri tutmaya çalışanlar yok mu, elbette var. Fakat tuttuğunuz yerden elinizde kalıyor. Bodrum İlçe Başkanlığı’nda yapılan seçim değerlendirme toplantısında bu hislerimi kuvvetlendiren görüntüler ve söylemler vardı. İlçe Başkanı Başar Bıyıklı, Kılıçdaroğlu’nun gençlere yaptığı “Ayağa kalkın!” çağrısını yinelerken heyecanlıydı, samimiydi… Fakat gözlerinde o ışığı göremedim ne yazık ki! Dinleyiciler arasındaki gençlerde de yoktu o ışık…

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın siyasi kulislerden kulağına tatsız söylentiler çalındığı her halinden belliydi. O’nun hedefinde Millet İttifakı bileşenleri vardı; “Kenara çekilemezsiniz, 28 Mayıs için çalışmak zorundasınız. Bunu bize borçlusunuz!” diyordu. Anlaşılıyor ki Millet İttifakı’nın ortakları, Kılıçdaroğlu’ndan ümidini kesmiş, çoğunluğu sandığa bile gitmeyecek. Çünkü yılgınlık onlarda da var. Örneğin İYİ Parti cenahında “Biz kazanabilecek aday vurgusu yaparken bunu kastetmiştik” duygusu hakim! Ahmet Davutoğlu’nun Gelecek Partisi, zaten CHP’nin listesinden milletvekilini TBMM’ye gönderdi. Bundan sonra CHP için mi çalışacak? Hadi oradan!

4’üncü sıradan Meclis’e ellerimizle gönderdiğimiz Selçuk Özdağ, iyi siyasetçidir fakat CHP ile en ufak bir ten uyuşması dahi yoktur, kendisini Ankara’daki gazetecilik günlerimden iyi tanırım.  Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun akil adamlarından biriydi. Kendisinin, partisinin ve liderinin AKP ile görülmemiş hesabı var, onu halledecek bu dönem Meclis’te… Muğla’da CHP’ye oy vermiş hemşehrilerimize geçmiş olsun!

Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti, 28 Mayıs’tan sonra takkeyi masaya koyup, Gelecek Partisi, SP, DP ve Deva Partisi’nin bu ittifaka ne ölçüde katkı sağladığını görüşsün bir zahmet. Kendi ayaklarına sıkmaları dışında, millete memlekete ne faydası oldu bu şaşaalı birlikteliğin? Hakikaten merak etmekteyim. Şu anda CHP’nin parlamentodaki sandalye sayısı 130! Muğla’daki milletvekili sayısı ise 4’ten 3’e indi! İttifakın zemini çatırdamaya başladı bile!

Ömründe Meclis görmeyecek minnoş partileri TBMM’ye sokan CHP, ikinci turda boşuna umutlanmasın! Kaybedecek! Büyük ortak İYİ Parti’nin yaşadığı hezimeti ise kelimelere dökemiyorum! Tahminimce, İYİ’ler de 28 Mayıs’ta o sandığa gitmeyecek! Sinan Oğan ile gündem oyalanadursun, Kemal Kılıçdaroğlu asıl darbeyi dipten yiyecek!

Bu arada TİP’in de kendini sorgulaması için yeterli zaman var diye düşünüyorum. Erkan Baş ve Sera Kadıgil’in yanına iki ateşli siyasi daha eklendi, tamam! Zafer kutlaması yapmadan önce, arkalarına dönüp bir hasar kontrolü yapmalarını salık veririm. Had bilmeden siyaset yapmanın bedelidir bugün Muğla’daki tablo… TİP’in etkisi çok büyüktür. Çünkü biliyorum ki CHP’den hatırı sayılır bir oy Mehmet Aslantuğ’a gitmiştir! Altını kalınca çizeyim; Aslantuğ’a gitmiştir, Türkiye İşçi Partisi’ne değil!

Acaba o romantikler 28 Mayıs’ta sandığa gidecek mi?

“Olacağı buydu” derken bile içim acıyor. Umutlarımızı böylesine yanlış politikalarla, seçim stratejileriyle heba edenlere daha söyleyecek çok sözüm var, hele bir 28 Mayıs geçsin…

YORUMLAR (2)

  1. Erol Dolu diyorki:

    Selda yazını sonuna kadar okudum. Olumsuz bir ortamın varlığını anlatıyorsum. Haklı olduğun yerler var. Ben de Ecevit çizgisinde siyaset yapan birisiyim. Ama Ecevit’in partisinin başta kendini genel başkan olarak gören şahıs olmak üzere yöneticileri gibi düşünmüyorum ve onları ret ediyoruz. Umarım 28 Mayıs akşamı hepimiz mutlu oluruz. Selamlar.
    Erol Dolu
    Fethiye

  2. Sezai Avşar diyorki:

    Mrhb.Selda hnm.Tesbit ve değerlendirme yazınızın büyük bir bölümüne katılmama ramen yorum yapmak istemeden sonlarına geldim taki bu arada diye başladığınız dan sonra kararım değişti.Şöyleki chp nin günümüzdeki bilgeleri uyarıcı yapıcı eleştiri yapanlara hainlik le başlayıp döneklikle biten yaftalarla suçlamaya alışkanlığa dönüştürdü.Bu nedenle sizede küçücük koymak istegim değişverdi. Şöyleki seçim kararı alındıkdan sonra ilkdir <Millet itifakının adayı desteklemelidir diyen T.İ.P.sidir.Aday kemal bey açıklanınca ilkdir Seçim sonuçları netleşdikden sonra ve hala devamla kendisine Bir Milyon üstü oy veren seçmenlerine ilçe il yöneticilerine ve üyelerine adeta saat başı 28 Mayıs ın önemine hatırlatan msjlarıyla uyarıyor.İnan T.İ.P üyesi değilim ama takdirle alkışlıyorum kendilerine.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL