Yazarlar

Generic Müzik Gururla Sunar: Bodrum Serisi

Bodrum gece hayatı son birkaç sezondur elektronik müzikle küllerinden yeniden doğuyor. İstanbul markaları bir bir Bodrum gece hayatında yerini alırken elektronik müzik ruhunun da Bodrum’a yayılmaya başladığını söylemek yanlış olmaz..

Generic Müzik Gururla Sunar: Bodrum Serisi
Generic Müzik Bodrum Elif Ecem Doğan Yazdı

Bodrum gece hayatı son birkaç sezondur elektronik müzikle küllerinden yeniden doğuyor. İstanbul markaları bir bir Bodrum gece hayatında yerini alırken elektronik müzik ruhunun da Bodrum’a yayılmaya başladığını söylemek yanlış olmaz sanırım. Fakat sıkı durun, çünkü sektörün lideri artık aramızda! İstanbul’un en ünlü event management ve booking ajanslarından Generic Müzik bu yıl yaptığı eventlerle Bodrum’a bambaşka bir hava getirdi.

KİM BU GENERIC MÜZİK?

Daha önce Generic Müzik adını duymamış olanlara biraz kendilerini tanıtayım. Boşuna sektörün lideri demiyorum. Yıllardır ünlü DJ ve prodüktörleri Türkiye’deki elektronik müzik severlerle buluşturarak imzasını İstanbul gece hayatına kazıyan Generic Müzik soğuk havalarda etkinliklerini Yerebatan Sarnıcı’nda, güzel havalarda ise İstanbul’un her yerinde sürdürüyor. Bir yandan booking management da yürüten şirket lokal DJ ve prodüktörleri de Dünya’ya tanıtıyor. Geçen sene Black Coffee, Monolink, Valeron, Jan Blomqvist, Satori ve daha adını sayamadığım bir sürü ünlü DJ’i Türkiye’ye getiren şirket line uplarından Cüneyt Çilingiroğlu, Avangart Tabldot, Headwaters, Gaia Ekho ve Mt Axel gibi yetenekli lokal DJ’leri de eksik etmiyor. Kitlesinin kalitesi ise, getirdikleri isimlerin kalitesi ile yarışır demek yanlış olmaz sanırım. Üstelik daha duymayanlara da duyuralım, Generic Müzik önümüzdeki ayın 10’unda dünyanın en ünlü isimlerinden Paul Kalkbrenner’ı da yıllar sonra İstanbul’a, Parkorman’a getiriyor! Bizce bu etkinlik kaçmaz dostlar, sevenlerine duyurulur!

Ülkenin her yerinde birçok elektronik müzik etkinliğinin düzenlendiği bu zamanlarda kaliteli bir kitle ve kusursuz işleyen bir organizasyon aslında hepimizin aradığı, ama nadiren rastladığı bir fark. Yalnızca iyi müzik bir etkinliği tek başına kurtarmıyor, insanların hiçbir şey düşünmeden sadece eğleneceği saatler ve bazen günler süren etkinlikler planlamak kolay değil. İşte Generic Müzik’i benzerlerinden ayıran da işlerini mükemmel yapma amacıyla yola çıkmış ve kendilerini her defasında kusursuz bir organizasyon çıkarmaya adamış profesyonel ekibi. Bu harika ekibin elinin değdiği her işten alınlarının akıyla çıktığını söylemek sanırım abartı olmaz, ellerinize sağlık çocuklar işlerinize bayılıyoruz! Özellikle gece hayatının kısıtlamalara boğulduğu, festivallerin iptal edildiği, sanatçıların tutuklandığı ve bütün kaçış yollarımıza yasakçılar tarafından dinamit döşendiği bu zamanlarda inat ve mücadele ile varolmaya çalışan bütün eğlence sektörü çalışanlarına selam yollamadan da geçmek istemiyorum. İyi ki varsınız, umarım hep varolursunuz!

BODRUM’A GENERIC DOKUNUŞU GELİRSE

İstanbul’un her yerinde yaptıkları etkinliklerle kendi adından bahsettiren bu kalite Bodrum’un harika manzaraları, birbirinden ışıltılı mekanları ve yaz havasıyla birleşince bambaşka bir mood’a bürünmüş. Chill, ethnic house genreları da zaten Bodrum’a bir ayrı yakışıyor bence. Oliver Koletzki, Bob Moses, Satori gibi isimleri Bodrum’un Daze, Galia, Bodrum Edition gibi büyüleyici mekanlarında hayranlarıyla buluşturan Generic Müzik’in önümüzdeki Bodrum çıkarması The Bodrum Edition’da 28 Ağustos Pazar günü (bugün) düzenleniyor. Line up’ında Style Ist, Mt Axel, Headwaters, Gadi Mitrani, Cüneyt Çilingiroğlu, Berk Büyükakın ve Oceanvs Orientalis’i birleştiren etkinliğin hem gözlerinize hem kulaklarınıza hitap edeceğinin garantisini vermeye gerek yok sanırım, kendim de oldukça sabırsızım! Hem de bu defa elektronik müzik severlerle Generic Müzik’i birleştiren çok daha duygusal, çok daha özel bir amaç var.

Önümüzdeki etkinliğin bütün geliri, yakın zamanda ikinci defa felç geçiren ve hala komada olan Behrouz’un tedavisi için ailesine bağışlanacak. Behrouz’un en kısa zamanda sağlığına kavuşması hayranları olarak tek dileğimiz. Daha önce onun büyülü müziğini dinlemeyenler için aşağıya setlerinden birinin bağlantısını bırakıyorum. Bütün bir yaz Generic Müzik’le eğlenenlere de Generic Müzik ismini ilk defa duyanlara da bu özel etkinliği kaçırmamalarını içtenlikle tavsiye ediyorum. Bu etkinlik ve önümüzdeki Generic Müzik etkinlikleri ile ilgili bilgi almak isteyenler Generic Müzik instagram hesabını takip edebilirler. Biletler ise tabi ki Biletino’da!

YORUMLAR (1)

  1. Aleyna’nın Rekoru! – Bodrum Haberi diyorki:

    […] şarkısı ‘Tanırım İntiharı’ ile 24 saatte YouTube’da 1 milyon izleme alırken YouTube Trendlerdeki Müzik Listesinde ilk 10’da yer […]

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL