Bodrum

Challenge Bodrum !

7 ülkeden 500 sporcu, Bodrum’da düzenlenen Man&Woman Challenge Triatlon Yarışı’nda “Rekabetin Cinsiyeti mi olur?” mesajıyla yarıştı Bodrum, bu yıl 22-23-24 Nisan tarihlerinde ikinci kez düzenlenen dünyanın en zorlu mücadeleleri arasında..

Challenge Bodrum !

7 ülkeden 500 sporcu, Bodrum’da düzenlenen Man&Woman Challenge Triatlon Yarışı’nda “Rekabetin Cinsiyeti mi olur?” mesajıyla yarıştı

Bodrum, bu yıl 22-23-24 Nisan tarihlerinde ikinci kez düzenlenen dünyanın en zorlu mücadeleleri arasında yer alan “Triatlon Yarışı ”na ev sahipliği yaptı.

“Rekabetin cinsiyeti mi olur?” sloganıyla bu yıl ikinci kez düzenlenen “Man&Woman Challenge”, Muğla Valiliği, Bodrum Belediyesi, Türkiye Triatlon Federasyonu, DoubleTree By Hilton Bodrum Işıl Club Resort, Climbolic Outdoor Sports, Yeniköy Kemerköy Santralleri, wahoo ve Bitci’nin destekleriyle gerçekleşti. Etkinliğin ikinci günü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel çocukların da yarıştığı MW Kids Run etabı, unutulmaz anılara sahne oldu.

Güç ve dayanıklılık gerektiren; yüzme, bisiklet ve koşu olmak üzere 3 ayrı parkurda gerçekleşen triatlon yarışları, dünyanın en zor mücadeleleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Çok sayıda spor etkinliğine ev sahipliği yapan Bodrum, bu yıl ikinci kez düzenlenen triatlon yarışçılarını ağırladı. Ali Cem Aktaş, Engin Çetinay ve eski milli triatlon sporcusu Mert Onaran’ın organizatörlüğünde düzenlenen “Man & Woman Challenge Triatlon Yarışı’nın adresi geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Bodrum ev sahipliğinde gerçekleşti.

Rekabetin cinsiyeti olur mu?” sloganıyla yola çıkan “Man & Woman Challenge” olarak adlandırılan, triatlon ve duatlon kategorilerinden oluşan yarış 22– 23- 24 Nisan tarihlerinde gerçekleşti. 7 ülke 22 şehirden yaklaşık 500 sporcunun katıldığı büyük yarışın destekçileri arasında, Muğla Valiliği, Bodrum Belediyesi, Türkiye Triatlon Federasyonu, DoubleTree By Hilton Bodrum Işıl Club Resort, Climbolic Outdoor Sports, Yeniköy Kemerköy Santralleri, Bitci ve wahoo yer aldı.

Renkli karelere sahne olan ve çok sayıda Bodrumlunun izleyerek eşlik ettiği yarışlarda; Triatlon Genel Klasman yarışlarını erkekler kategorisinde; Cihan Asrak birinci, Selçuk Bertan ikinci, İlker Kökçe ise üçüncü olarak tamamladı. Genel Klasman kadınlar birincisi Özge Uzun olurken, ikinciliği Tuğçe Karakaya, üçüncülüğü ise Burcu Aslanağı kazandı.

23 Nisan Bayramı için çocuklara özel etap da düzenlendi

Yarışın ikinci gününün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na denk gelmesi nedeniyle, bu anlamlı güne özel bir etap da koşuldu. MW Kids Run özel etabında çocuklar da yarışarak bayram coşkusunu sporla birleştirdi.

Geçmişi 1978 yılına dayanan ve ilki Hawai Adaları’nda gerçekleşen triatlon yarışlarının Bodrum’da düzenlenmesi, bölge açısından büyük önem taşıyor. Yarışmanın organizatörlerinden Mert Onaran, “Bu organizasyona aynı zamanda bir sosyal sorumluluk bilinciyle başladık. Bugüne kadar tatil ve eğlence kavramlarıyla birleşen Bodrum’un bu sporla da özdeşlemesini amaçlıyoruz” dedi. Bu yıl ikinci kez düzenlenen “Man & Woman Challenge” triatlon yarışlarının sürekliliğinin sağlanmasını ve böylece uluslararası arenada yer edinmesini hedeflediklerini açıklayan Onaran, “Bu mücadele böylece Bodrum’un ve ülkemizin marka değerine de güç katacak. Etkinliğimizin en önemli farkı ise sloganı ve ismi. Hem dünyada hem de ülkemizde gerçekleşen birçok yarışa, sporda cinsiyet eşitçiliğine destek olmak amacıyla yarışmanın ismini Man&Woman Challenge olarak seçtik. Ayıca organizasyonun ruhunu yansıtan meydan okuma temalı madalyalarımızla da fark yaratacağız” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL