Bodrum Siyaset

CHP’nin “Alevi” Meclis Üyesi!

Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Meclis Üyesi Adaylarının belirlendiği toplantıda, listenin 15.’nci sırasına “Alevi” yazılması tepki topladı. Listenin basına yansıması üzerine İlçe Başkanı Tuna Işın, sosyal medya hesabından bir açıklama..

CHP’nin “Alevi” Meclis Üyesi!

Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Meclis Üyesi Adaylarının belirlendiği toplantıda, listenin 15.’nci sırasına “Alevi” yazılması tepki topladı. Listenin basına yansıması üzerine İlçe Başkanı Tuna Işın, sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Işın, olayı “partiyi itibarsızlaştırma” çabası olarak değerlendirerek şu ifadeleri kullandı:

Cumhuriyet Halk Partisi olarak net bir şekilde belirtmek isterim ki, hiçbir etnik köken ayrımı, mezhep ayrımı, ırk ayrımı, cinsiyet ayrımı ve dezavantajlı grup ayrımı yapmayan bir partiyiz.
Dün akşam yapılan haberde Cumhuriyet Halk Partisi örgütünü itibarsızlaştırılmaya çalışılmıştır. Bodrum Alevi ve Bektaşi Kültür Derneği mensubu olarak ve Bodrum İlçe Başkanı olarak bu alçakça girişimleri şiddetle kınıyorum!
Bu tür iftiralarla karalanmaya çalışılmak, partimizin değerlerine yapılmış bir saldırıdır.
Bu karalamayı yapanları en sert şekilde kınıyoruz ve gerekli yasal işlemler için derhal harekete geçeceğimizi belirtmek istiyoruz. Hiç kimse, partimizin itibarını lekelemeye cesaret edemez.”

APAR TOPAR ALEVİ BEKTAŞİ DERNEĞİ’NE ZİYARET

Bodrum’da CHP’yi karıştıran “Alevi” vurgusunun ardından, İlçe Başkanı Tuna Işın ve CHP’liler Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneği’ni ziyaret etti. Burada Dernek Başkanı Cem Yalçın ve dernek üyeleriyle konuşan Işın, açıklamasını tekrarlayarak olayın sorumlularını bulacaklarını söyledi.

Öte yandan CHP Bodrum’da meclis üyesi seçimi için sandık konulmasına rağmen, listenin oluşumunda yaşanan adaletsizlikler ve antidemokratik uygulamalar, sandık sonuçlarına güvensizlik oluşturdu. Basına yansıyan listede Mandalinci’nin kontejan adaylarının; Uğur İlhamı Özden, Eray Karabağlı ve Kemal Özsarsılmaz olduğu görüldü. CHP Bodrum Belediye Başkan Aday Adayı olan, aday gösterilmediği için partiden istifa edip ardından tekrar geri dönen ve akabinde de bağımsız belediye başkan adaylığını açıklayan Volkan İlgüz’ün ise 18. sıradan aday gösterilmesi dikkat çekti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL