Yaşam

Ada ve Adalı Olma Halleri

Ada üzerine düşünenleri, eserlerinde ada temasına yer veren sanatçıları, ada araştırmacılarını, adaları savunanları ve adalıları bir araya getiren “Adadayız” etkinliklerinin yenisi 27 Mart’ta gerçekleşecek. Etkinlikte İsmet Değirmenci, Aylin Çankaya ve..

Ada ve Adalı Olma Halleri

Ada üzerine düşünenleri, eserlerinde ada temasına yer veren sanatçıları, ada araştırmacılarını, adaları savunanları ve adalıları bir araya getiren “Adadayız” etkinliklerinin yenisi 27 Mart’ta gerçekleşecek. Etkinlikte İsmet Değirmenci, Aylin Çankaya ve Halim Bulutoğlu “Ada ve Adalı Olma Halleri” üzerine konuşacak.

Galimi Çınarlı Derneği ve Adalar Vakfı işbirliğiyle kurulan Adadayız’ın çevrimiçi toplantıları devam ediyor. 27 Mart Çarşamba saat 20.00’de gerçekleşecek olan etkinlikte İsmet Değirmenci, Aylin Çankaya ve Halim Bulutoğlu “Ada ve Adalı Olma Halleri” üzerine konuşacaklar.

VAHA’nın “Kriz Dönemlerinde Kültür Aracılığıyla Ortak Zemin” projesi kapsamında desteklenen “Adadayız”, farklı kültür ve disiplinlere açık buluşmalarla “ada” ortak paydasının geliştirmeyi hedefliyor. “Adadayız”, ada kimliği, ada kültürleri ve adalar kültürel mirasına odaklanan etkinlikleri ile adaların çevre, iklim, doğal afetler gibi krizlere yanıt verme potansiyelini tartışmalara dâhil etmeyi amaçlıyor.

27 Mart Çarşamba 20.00’de Adadayız YouTube kanalından canlı yayınlanacak paneli aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=fh65qK1NAZc

Adadayız etkinliklerini https://www.instagram.com/adadayiz.hub/ hesabından takip edebilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL