Siyaset

CHP’li Vekilden Otgöz’e Nezaket Uyarısı

CHP Muğla Milletvekili Gizem Özcan, son seçimlerde Ak Parti’den Muğla Milletvekili Seçilen, Seydikemer’in eski Belediye Başkanı Yakup Otgöz’e sert sözlerle yüklendi. Otgöz’ün “Osmanlı tokadı, muhalefet nal toplayacak” gibi söylemlerini “nezaketten..

CHP’li Vekilden Otgöz’e Nezaket Uyarısı

CHP Muğla Milletvekili Gizem Özcan, son seçimlerde Ak Parti’den Muğla Milletvekili Seçilen, Seydikemer’in eski Belediye Başkanı Yakup Otgöz’e sert sözlerle yüklendi. Otgöz’ün “Osmanlı tokadı, muhalefet nal toplayacak” gibi söylemlerini “nezaketten uzak” sözleriyle eleştiren Özcan, “Sayın Vekil, bu yakışıksız söylemlerle muhalefeti ve Büyükşehir Belediyesi’ni hedef almış. Muğla’nın ödediği verginin Muğla’ya yatırım olarak dönmediğini iyi bilen Otgöz’ün, Büyükşehir Belediyesi’nin dış kaynaklar sayesinde Muğla’ya büyük yatırımlar yaptığını, Bodrum’un, Fethiye’nin, Milas’ın altyapı sorununu büyük ölçüde çözdüğünü de biliyor. Büyükşehir Belediyesi’nin Muğla’ya yatırım için onaylanan 63.5 Milyon Euro kredinin yaklaşık 2 yıldır AKP’li Cumhurbaşkanı’nın onayında beklediğini de Otgöz’e tekrar hatırlatalım.”ifadelerini kullandı.
CHP Milletvekili Özcan’ın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:
“Aynı zamanda Bodrum’da yaşanan su sıkıntısının bu iktidar eliyle yapılan DSİ hatlarından kaynaklandığını, “Bodrum’un 40 yıllık su sorununu çözdük” diye övündükleri projenin bugüne kadar 3 bin kere patladığını Otgöz bilmiyor mu? 02.12.2020 tarihli bilirkişi raporunda DSİ hatlarının bölgeye uygun olmadığı ortaya kondu. Konu Bodrum’dan açılmışken yine DSİ eliyle Geyik Barajı’ndan alınan, sahipleri iktidar tarafından çok sevilen Yeniköy Termik Santraline soğutma suyu olarak verilen 13 Milyon metreküp suyun Bodrum’a verilmesi halinde bu su sıkıntısının yaşanmayacağı da ortada.
Çünkü Geyik Barajı’ndan Bodrum’a verilen su 28.14 milyon metreküp, Bodrum’un ihtiyacı olan su ise 44.42 Milyon metreküp. Yine Muğla ödediği verginin karşılığını yatırım olarak alsa çok büyük hizmetlerin şehre geleceğini herkes gibi Otgöz de iyi biliyor.
Ayrıca, Bozburun ve Datça Yarımadaları’nda plan yapma ve onama yetkisi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndadır. Sayın Vekil kendi partisinden olan Bakan’ a bu alanlarda bugüne kadar plan yapmama gerekçesini sormaktan imtina ederken, Muğla Büyükşehir Belediyesi’ni suçlaması da ayrı bir çelişkidir.
İlçe belediye başkanıyken bizzat kendisi de şahit olmuştur ki sadece AKP’li belediyelere merkezi hükümetten ek ödeme ayrılır ve diğer belediyelere ayrımcılık yapılır.
Otgöz’ün açıklamalarını okurken 22 yıldır milletimizin refah ve huzur içinde, ekonomiden, sosyal yaşamdan, adaletten memnun olduğu hissine kapılıyorsunuz. Oysa Türkiye’yi ekonomik olarak yönetilemez hale getiren, dış borç aramak için kendilerini çöllere atan, millete vergilerle yüklenip cebindeki tüm paraya göz diken, akaryakıttan, ekmeğe zam yapan bu iktidar genel seçimlerden sonra milletin üstüne karabasan gibi çöktü. Gece yarısı yapılan sürpriz zamlarla milletin cebindeki üç kuruşa göz diken bu iktidar genel seçimleri az farkla kazanmış olsa da yerel seçimlerde sandıkta gereken cevabı alacaktır.
Hayat pahalılığı sadece AKP’nin yandaşlarını etkilememekte, onlar ballı ihalelerle ülkemizin kaynaklarını sömürmeye devam etmektedir. Genel seçimlerden önce petrol bulan AKP, seçim sonrası akaryakıta yüzde 100 zam yaparak vatandaşın aklıyla alay etmektedir. İşte yerel seçimlerde bu millet size sandıkta bu yalanların hesabını soracak, demokrasi dersinden AKP’yi bırakacaktır.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL