Gündem Muğla

“Haberin Var mı?” Çıktı!

Muğla Gazeteciler Cemiyeti (MGC)’nin kültür projesi kapsamında Cemiyet üyesi meslek büyüklerinin kaleme aldığı ‘Haberin Var mı?’ adlı kitabın basımı tamamlandı. Kitabın tanıtım lansmanı önümüzdeki aylarda yapılacak.Muğla ilinin en köklü basın..

“Haberin Var mı?” Çıktı!

Muğla Gazeteciler Cemiyeti (MGC)’nin kültür projesi kapsamında Cemiyet üyesi meslek büyüklerinin kaleme aldığı ‘Haberin Var mı?’ adlı kitabın basımı tamamlandı. Kitabın tanıtım lansmanı önümüzdeki aylarda yapılacak.
Muğla ilinin en köklü basın meslek kuruluşu olan Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin kültür yayını olan ‘Haberin Var mı?’ isimli kitabın basımı tamamlandı.

Cemiyet bünyesinde meslek büyükleri olarak bilinen isimlerin meslek yaşamlarında unutamadıkları anılarından oluşan kitapta, ayrıca yazarların biyografilerine de yer verildi.

Basımı tamamlanan kitap, önümüzdeki aylarda yazarların da hazır bulunduğu bir lansmanla tanıtılacak.
Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin 12 Ocak 2024 tarihinde gerçekleştirilen Medya Başarı Ödülleri gecesinde meslek ödülleri almaya hak kazanan gazetecilere de hediye edilen kitap beğeni topladı.

Göreve geldikleri 2015 yılından itibaren meslek farkındalığını arttıracak pek çok çalışmaya imza attıklarını belirten Muğla Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Akbulut, bu çalışmalardan birinin de yörelerinde yaşayan meslek büyüklerini Cemiyet çatısı altında toplamak olduğunu söyledi.

Cemiyet çalışmalar kapsamında meslek kuruluşuna ait bir kültür yayını oluşturmak fikirlerinin hep var olduğunu kaydeden Başkan Akbulut, sözlerine şöyle devam etti:

“Bu yayını oluşturmak için gerekli kalem ve bilgi hazinesi bünyemizde fazlasıyla vardı ve yeterliydi. Bu fikri hayata geçirirken, her biri bilgi birikimleriyle sayısız meslek çalışmasına imza atmış meslek büyüklerimiz bizim için büyük bir zenginlikti. İşte bu zenginlik, kitabımızın temasını oluşturdu.”

Görev dönemlerinde Cemiyet adına kalıcı bir eser oluşturmanın ve basın iş kolunda görev yapan ya da yapacak olan gelecek nesillere ışık tutacak anılardan oluşan bu yayını, kamuoyuyla buluşturmanın haklı gururunu yaşamakta olduklarını ifade eden Başkan Süleyman Akbulut, sözlerini şöyle tamamladı:

“Çalışmalarımızda kamu, kurum ve kuruluşlarla paydaşlık etmeye her zaman önem verdik. Bu çalışmalarımızda bize destek olan tüm paydaşlarımıza, kitabın oluşturulmasında emek veren arkadaşlarıma ve bu fikrimizi benimseyerek, bize inanan ve anılarını kaleme alan değerli meslek büyüklerime teşekkür ediyorum. Yıllar sonra geriye dönüp baktığımızda, bir meslek kuruluşunun yönetiminde görev almış kişiler olarak, mesleğimizin farkındalığına hizmet etmeye yönelik ortaya çıkardığımız bu eseri, Muğla Basın yaşamına sunmanın gurur ve mutluluğunu hep beraber yaşamayı diliyoruz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL