Bodrum Siyaset

Bodrum’u Orkestra Şefi Gibi Yöneteceğiz

CHP Bodrum Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Şehir Plancısı Murat Özyaba Bodrum Ticaret Odası Başkanı Sn. Mahmut Serdar Kocadon’u makamında ziyaret etti. Özyaba, “Bodrum’u orkestra şefi gibi yöneteceğiz” diye konuştu…

Bodrum’u Orkestra Şefi Gibi Yöneteceğiz

CHP Bodrum Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Şehir Plancısı Murat Özyaba Bodrum Ticaret Odası Başkanı Sn. Mahmut Serdar Kocadon’u makamında ziyaret etti. Özyaba, “Bodrum’u orkestra şefi gibi yöneteceğiz” diye konuştu.

Başkan Kocadon’un şehre dair planlarının ne olduğu sorusunu yanıtlayan Özyaba, Bodrum’a ilişkin imar planlarının baştan aşağı yeniden yapılacağını belirtti. Özellikle 1/100.000 ölçekli çevre düzeni planının geçerlilik tarihinin 2025 yılında sona erdiğinde değinen Özyaba,  gerek büyükşehir belediyesi, gerek ilgili bakanlıklar ve tüm sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileri ile bu planlamayı gerçekleştirip hayata geçireceklerini, bunu da kentin tüm değer ve dinamiklerini gözeterek yapacaklarını söyledi. Özyaba:

“Bir kenti yönetmek orkestra şefliği yapmak gibidir. Bir yanda keman bir yanda çello, bir yanda piyano bir yanda viyola, hepsi kendi alanında eşsiz seslerdir. Tüm bu müzikal öğelerinin hepsinin farklı tınıları ve ahengi bir araya geldiğinde güzel bir müzik, keyifle dinlenen bir esere dönüşür.

Mesleğim olan kent planlamanın uzlaşı niteliğini kullanarak kentin tüm tınılarını, tüm seslerini bir orkestra şefi hassasiyeti ile yönetecek, kentin sesini ve ahengini herkesin keyifle dinleyeceği, yaşayacağı ve hep bir ağızdan söyleyerek dünyaya duyuracağı bir sanat eserine dönüştüreceğim” dedi.

Aynı noktada, kentin alt yapı eksikliklerinin turizmden başlayarak tüm sektörlere sekte vurduğuna değinen Başkan Kocadon “ İnsanların rahat ettiği yerde bir turizm kenti olabilirsiniz. Susuz bir kentte turizm olmaz, altyapısı olmayan bir kente turist çekemezsiniz. Bodrum’u bir turizm cenneti olmaktan yavaş yavaş bir deniz kenarı kente dönüştüren bu sorunları bir an önce gidermek, yerel yönetimler ve siyasi irade ile bir arada hareket ederek Bodrum’a hak ettiği marka değerini geri kazandırmak bizlerin görevidir” dedi.

Başkan Kocadon ve Dr. Özyaba, trafik, su, altyapı ve üst yapı gibi kentin tüm sorunlarının çözümünde BODTO’nun ve diğer tüm sivil toplum kuruluşlarının stratejik planlamalarını hayata geçirerek çözüme gideceklerini, bir arada ve uyum içinde çalışma konusunda hemfikir olduklarını belirterek görüşmeyi tamamladılar.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL