Bodrum

BODTO Yönetimi Muğla’da

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Meclis Başkanı İlhan Ersan, Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Akkaya 22 Kasım Salı günü Muğla protokolüne bir dizi ziyarette..

BODTO Yönetimi Muğla’da

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Meclis Başkanı İlhan Ersan, Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Akkaya 22 Kasım Salı günü Muğla protokolüne bir dizi ziyarette bulundu. BODTO heyeti organ seçimlerinin ardından nezaket ziyaretinde bulunduklarını açıklarken Muğla Valisi Orhan Tavlı, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Rektörü Prof. Dr. Turhan Kaçar ve Muğla İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu’nu makamlarında ziyaret ederek Bodrum özelindeki sorunlar ve çözüm önerileri hakkındaki istişare ettiler.
Öncelikle Muğla Valisi Orhan Tavlı’yı makamında ziyaret eden BODTO heyeti kendisine arkeolojik alanları gün ışığına çıkarma konusunda gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkürlerini sundu. Bodrum’da çalışanların lojman sorununu da gündeme taşıyan BODTO yöneticileri bu konu ile ilgili istek ve taleplerini de Vali Tavlı’ya iletti.
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ile ise Bodrum’daki artan yerleşik nüfus sonucunda yaşanan olumsuzlar, su sorunu, arıtma tesislerinin yetersizliği, elektrik sorunu, inşaat artıklarının bertarafı, hızlı yapılaşma gibi konular değerlendirildi.
Heyet daha sonra Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Rektörü Prof. Dr. Turhan Kaçar ile görüşerek MSKÜ ve BODTO arasında yürütülebilecek eğitim çalışmalarını görüşerek özellikle iş dünyasına yönelik yetişkin eğitimlerinin gerekliliğine dikkat çekti. BODTO yöneticileri MSKÜ’nin bölgede yürüttüğü arkeolojik kazılar için de ayrıca Rektör Kaçar’a memnuniyetlerini dile getirerek bu konuda Odanın katkılarını ifade etti.
Muğla İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu ile de görüşen heyet kendisine bölgedeki asayiş konusunda yürüttüğü başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür ederken konuyla ilgili Oda üyelerinin sunabileceği katkıları aktardı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL