Bodrum Siyaset

İYİ Parti’den, Mehmet Cengiz’e İnce Ayar

Bodrum Göltürkbükü’ndeki dünyaca ünlü Cennet Koyu’nda, 678 bin metrekarelik araziyi Özelleştirme İdaresi’nden satın alan Cengiz İnşaat’a ve Danıştay iptaline rağmen ihaleyi veren iktidar partisine bir tepki de İYİ Parti Bodrum..

İYİ Parti’den, Mehmet Cengiz’e İnce Ayar

Bodrum Göltürkbükü’ndeki dünyaca ünlü Cennet Koyu’nda, 678 bin metrekarelik araziyi Özelleştirme İdaresi’nden satın alan Cengiz İnşaat’a ve Danıştay iptaline rağmen ihaleyi veren iktidar partisine bir tepki de İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber’den geldi. Kanber, bölgede villa ve otel inşaatına başlayacağı duyurulan iş adamı Mehmet Cengiz’e mesaj göndererek “Aklın varsa Bodrumlular’ı karşına alma!” diye mesaj gönderdi.
İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber, iktidar partisinin Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen’e de “Ülkeyi batırdıysanız, bunun bedelini Bodrum mu ödeyecek? Bir Bodrumlu olarak sen bu peşkeşi savunabilir misin?” sorusunu yöneltti.
İşte Nevzat Kanber’in açıklaması:
“Duyduk ki, Bodrum’un en güzel koylarından biri olan Cennet Koy, Mahşerin Beş Atlısı’ndan Mehmet Cengiz’e peşkeş çekilmiş!
Danıştay’ın iki kez iptal ettiği ihale, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın devreye girmesiyle yeniden yapılmış ve Göltürkbükü’ndeki 700 dönümlük hala Osmanlı tapularıyla maliklerin mahkemesi devam eden arazi , Mehmet Cengiz ile Fettah Tamince’ye altın tabakta sunulmuş!
2005-2009 yılları arasındaki vergi borcu AK Parti iktidarı tarafından bir kalemde silinen, kendi ülkesinden vergi kaçırmak için Virjin Adaları’nda şirket kuran bir iş adamına Türkiye’nin tapusunu verdiğiniz yetmedi, şimdi sıra Bodrum’a mı geldi?
Akla ziyan bu haberin doğruluğundan şüphe etmek istiyoruz!
Bu hususta, AK Parti’nin Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen’den bir açıklama bekliyoruz. Sayın Gökmen, Ak Parti’nin gayretiyle Cennet Koy’da başlatılacak bu talan projesi hakkında ne düşünüyor, merak içindeyiz!
Bizim bu projeye ‘yatırım’ demeye gönlümüz de dilimiz de elvermiyor! Bu Bodrum için bir katliam projesidir. Beton ve rant hırsından gözü dönenlerin, “Cenneti Cehennem Yapmasına” asla izin vermeyeceğiz.
Zorbaların, Bodrum’un en güzel, en bakir, en yeşil sahillerine, koylarına tahakküm kurmasına asla müsaade etmeyeceğiz! Bodrum’u ranta ve talana kurban vermeyeceğiz. Hukuki ve siyasi mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz.
Ülkenin her ormanına, her deresine, her vadisine el atan Mehmet Cengiz, Bodrum’un SİT alanı ve doğa harikası Cennet Koyu’na adımını dahi atamayacak, böyle biline!
Eyy Mehmet Cengiz!
Aklın varsa, Bodrumlular’ı karşına alma!

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL