Gündem Spor

Muğlalı Bisikletçiler Kıbrıs’ta Pedalladı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde düzenlenen Kapalı Maraş Uluslararası Bisiklet Yol Yarışı ve Uluslararası Long Beach Granfondo yarışına katılan Muğla Karya GSK Bisiklet Takımı sporcuları 2 Altın 2 Gümüş madalya ile..

Muğlalı Bisikletçiler Kıbrıs’ta Pedalladı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde düzenlenen Kapalı Maraş Uluslararası Bisiklet Yol Yarışı ve Uluslararası Long Beach Granfondo yarışına katılan Muğla Karya GSK Bisiklet Takımı sporcuları 2 Altın 2 Gümüş madalya ile döndüler.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın Kuzey Kıbrıs ziyareti ve Kapalı Maraş Açılımı ile ilgili girişimleri ile başlayan çalışmalar kapsamında Kuzey Kıbrıs Bisiklet Federasyonu tarafından 3-5 Haziran 2022 tarihleri arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde düzenlenen Kapalı Maraş Uluslararası Bisiklet Yol Yarışı ve Uluslararası Long Beach Granfondo yarışına katılan Muğlalı Bisikletçilerden Barış Akkoyun Kapalı Maraş Uluslararası Bisiklet Yol Yarışında birinciliği elde ederek büyük bir başarıya imza attı. Madalyasını ve ödülünü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın elinden alan Barış Akkyon’un yanı sıra yine Muğla Karya GSK Bisiklet takımından Ömer Taha Yalçın yarışmayı 3. Sırada bitirdi. 2. Gün yarışlarında İlk günün üçüncüsü Ömer Taha Yalçın büyük bir başarıya imza atarak Birinciliği elde ederken Muğla Karya GSK sporcusu Nurettin Emre Oruç ise 2. Olarak madalya sayısını 4 e çıkardı.

Başarılarından dolayı Muğlalı Bisikletçileri kutlayan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar; Bu gün tarihi bir gündür. Tarihinde ilk defa Kapalı Maraş Bölgesi bu denli büyük bir spor organizasyonuna ev sahipliği ediyor bu çok önemli dedi. Sağlıklı yaşam üstüne kurulmuş bir yaşam felsefesinin önemine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Tatar, spora teşvik etme ve sporun her dalında başarılı sporcular yetiştirmenin ülkemiz için önemine işaret etti. Spor ambargolarına rağmen başarılı sporcularımızın Türkiye milli takımlarında yer alarak önemli başarılar elde ettiklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, spor konusunda uluslararası böyle etkinliklerin düzenlenmesinden ve sporun yaygınlaşmasından duyduğu memnuniyeti belirtti ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti. Daha sonra yarışmada birinciliği elde eden Muğla Karya GSK Bisiklet Takımı Sporcusu Barış Akkoyun’un madalyasını takan Cumhurbaşkanı Tatar bisikletçilerle fotoğraf çekildi. Elde ettikleri bu başarıdan dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirten Muğla Karya GSK Başkanı İlker Cömert, Muğla Valimiz Orhan Tavlı ve Muğla Milletvekilimiz Yelda Erol Gökcan’ın destekleri ile 3 yıldır önemli bir yapılanma ile hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Özellikle Valimiz Bisiklet ve sporcu dostu kişiliği ile her zaman destekçimiz oldu. Bu büyük başarıyı kendilerine armağan ediyoruz. Kıbrıs’ta özellikle tersten işleyen bir trafikte aşırı sıcak bir ortamda çok önemli bir başarıl elde ettiler hepsini yürekten kutluyorum dedi.

GÖKCAN’DAN TEBRİK

Kıbrısta önemli bir başarıya imza atan Muğla karya GSK Spor Kulübü Başkanını telefon ile arayan Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan sporcuları tebrik etti.

Sosyal Medyasından bir tebrik Mesajı yayımlayan Gökcan;

“Geçtiğimiz aylarda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile ziyaret ettiğimiz Kapalı Maraş Bölgesinin açılımı doğrultusunda gerçekleştirilen “Uluslararası Kapalı Marş Bisiklet Yol Yarışında” birinci olarak madalyasını KKTC Cumhurbaşkanımız Ersin Tatar’dan alan Muğla Karya GSK Sporcumuz Barış Alkoyun’u tebrik ediyorum.” Satırlarına yer verdi.

Yarışmanın ardından bir gün daha KKTC Bisiklet Federasyonunun misafiri olarak ada da kalan Muğla Karya GSK Bisiklet Takımı sporcuları dün yurda döndüler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL