Muğla

Emek Sağlık İş Muğla’da Teşkilatlanıyor

Emek Sağlık İş Sendikası Muğla’da da teşkilatlanmayı hızlandırdı. Geçtiğimiz günlerde İl Başkan Yardımcılığı görevine Muğla İl Sağlık Müdürlüğünde görevli tercüman İsmail KARADEMİR atandı. Emek Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Hakan..

Emek Sağlık İş Muğla’da Teşkilatlanıyor

Emek Sağlık İş Sendikası Muğla’da da teşkilatlanmayı hızlandırdı. Geçtiğimiz günlerde İl Başkan Yardımcılığı görevine Muğla İl Sağlık Müdürlüğünde görevli tercüman İsmail KARADEMİR atandı.

Emek Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Hakan GÖK imzası ile gelen atama kararı Muğla İl Başkanı Süleyman ARSLAN tarafından teslim edildi.

Yapılan teslim töreninde bir açıklama yapan İl Başkan Yardımcısı İsmail KARADEMİR bağımsız sendikacılığı Muğla’ya getirdiklerini belirterek; “Ülke genelinde yapılan ideolojik sendikacılığın karşısında kimseyi zan altında bırakmadan bağımsız sendikacılığı Muğla’ya getirdik. Bizler kim miyiz? Bizler emekçiyiz bizler, işçiyiz bizler işçilerden kurulmuş işçinin halinden anlayan tek işçi sendikasıyız. ‘’Bana dokunmayan yılan bin yaşasın’’ diyenlerden değiliz. Memleketimizin ve insanlarımızın dertlerini işçilerinin dertlerini dertlenenlerdeniz. Makam ve mevki için yanlışa, doğru diyenlerden değiliz. Güçlüler dururken, gücün yanında fırıldak olmaktansa haklılarla yoldaşlık edenlerdeniz. Aydınlıkta yürümek varken, karanlıkların aydınlanması için; karanlıklarda yürüyenlerdeniz. Ülkemizi ve insanlarımızı karşılıksız sevenleriz. Hele hele hep ‘’Kendine Müslüman’’ olanlardan hiç değiliz. Komşusu açken tok yatanlardan değiliz. İşçisi hak kaybı yaşarken at gözlüğü takanlardan değiliz. ‘’Böyle gelmiş, böyle gider.’’ diyenlerden de olmadık, olamayız. 3 kuruşluk koltuk makam mevki para için işçisini satan motive eden muhtaç edenlerden olmadık olamayız. Allah’ın Kur’an ından dem vurup ta her türlü kul hakkı yiyenlerden olmadık olamayız elhamdülillah. Bir hayal kurduk, emek hak mücadelesi olmazsa olmazımızdır. Bizler yetkili değil etkili bir sendika olacağız.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL