Siyaset Türkiye

İYİ Partili Ergun’dan Sağlık Bakanı’na Sorular

İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun, uzun yıllardır atama ve istihdam sorunu yaşayan Sağlık Yönetimi Bölümü mezunlarının sorunları ile ilgili olarak Sağlık Bakanı Fahrettin..

İYİ Partili Ergun’dan Sağlık Bakanı’na Sorular

İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun, uzun yıllardır atama ve istihdam sorunu yaşayan Sağlık Yönetimi Bölümü mezunlarının sorunları ile ilgili olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması talebiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi.

Sağlık Yönetimi mezunlarına KPSS ile alımlarda uzun yıllardır kadro tahsis edilemediğini belirten Ergun, kamu ve özel sektörde yaşana sıkıntılar sonucunda bölüm mezunları arasında işsizlik sorununun giderek arttığına dikkat çekerek, şu soruların yanıtlarını istedi.

  1. Bakanlığınız bünyesinde istihdam edilen Sağlık Yönetimi bölümü mezunu kaç personel vardır?
  2. Sağlık Yönetimi bölümü mezunlarının istihdamı ile ilgili olarak Bakanlığınız bünyesinde herhangi bir çalışma bulunmakta mıdır?
  3. Eğer böyle bir çalışma varsa 2021 yılında Sağlık Yönetimi bölümü mezunları için atama yapılacak mıdır, yapılacaksa kaç kişi atanacaktır?

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL