Bodrum

Kadıkalesi’nde Vahşet

Bodrum Kadıkalesi’nde, dere yatağından bahçeye giriş kısmına yerleştirilen tuzaklarla avlanan yaban hayranının acılar içinde ölüme terkedilmesi, vatandaşı isyan noktasına getirdi.Ülkede, sokak hayvanlarının uyutulması ile ilgili yasa tasarısı tartışılırken, yaban hayvanlarının..

Kadıkalesi’nde Vahşet

Bodrum Kadıkalesi’nde, dere yatağından bahçeye giriş kısmına yerleştirilen tuzaklarla avlanan yaban hayranının acılar içinde ölüme terkedilmesi, vatandaşı isyan noktasına getirdi.
Ülkede, sokak hayvanlarının uyutulması ile ilgili yasa tasarısı tartışılırken, yaban hayvanlarının vahşice katledilmesine bir örnek, Kadıkalesi’nde yaşandı. Yaban domuzunun, dere yatağından mandalina bahçesine girdiği noktalara boğma teliyle tuzak kuran vatandaş, yaban hayvanının günlerce sürdüğü tahmin edilen işkence ile ölümüne neden oldu.

Olayın gerçekleştiği yerde yaşayan başka bir vatandaşın çekip haber sitemizin ihbar hattına yolladığı görüntülerde, vahşetin yol açtığı ölüm şekli, vicdanları kanatır nitelikteydi.
Flulaştırarak paylaşabildiğimiz görüntüleri çekip haber sitemize ulaştıran vatandaş, duygularını şöyle ifade etti: ” 10 gündür şehir dışındaydık. Döndüğümüzde, bahçenin dereye yakın kısmında bu görüntüyle karşılaştık. Boğma teliyle kurulan tuzağa ayağından yakalanan yaban domuzu, kurtulabilmek için günlerce çırpınmış. Can havliyle toprağı metrelerce kazımış. Bu yaşanılan olay ilk değil. Ekosistemin ayrılmaz parçası yaban hayvanlarına uygulanan bu vahşeti ve acıyı bir yerlere duyurmamız gerekiyor. Laf olsun diye, zevk olsun diye, bu hayvanları vahşice öldürüyorlar. Yetkililer ve ilgili kurumların bir an önce duruma el atmalarını istiyorum. İlgili sivil toplum kuruluşlarının da, taraf olmasını arzuluyorum. “

Bodrumdasın.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL