Muğla

Muğla’da Cumhuriyet Coşkusu Yaşanıyor

Cumhuriyetin ilanının 99. Yılı Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerle kutlanıyor. Bu kapsamda Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Kötekli’de yapılan Manuş Baba konserinin ardından her yıl düzenlenen Cumhuriyet konserinin bu yıl..

Muğla’da Cumhuriyet Coşkusu Yaşanıyor

Cumhuriyetin ilanının 99. Yılı Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerle kutlanıyor. Bu kapsamda Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Kötekli’de yapılan Manuş Baba konserinin ardından her yıl düzenlenen Cumhuriyet konserinin bu yıl ki adresi Milas olacak.

Muğla Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği etkinliklerle Muğla’da Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlanıyor. Cumhuriyetin ilanının 99. Yılı kutlamaları kapsamında 28 Ekim saat 14.00’de Cumhuriyet Meydan’ında Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün de katılımıyla Atatürk anıtına çelenk koyma töreni gerçekleştirilecek.
Çelenk koyma törenin ardından Atatürk stadyumunda öğrenciler tarafından hazırlanan 29 Ekim gösterileri ile kutlamalar devam edecek. Yine Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 28 Ekim akşam saatlerinde Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezinde Cumhuriyet resepsiyonu düzenlenecek. Ayrıca 28 – 30 Ekim tarihleri arasında 3.Geleneksel 29 Ekim Cumhuriyet Kupası Masterlar Voleybol Turnuvasında sporseverler bir araya gelecek.

Büyükşehir Belediyesi Konseri Milas’ta
Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından her sene gerçekleştirilen Cumhuriyet konserinin bu yıl ki adresi ise Milas olacak. 26 Ekim’de Menteşe Kötekli Mahallesinde düzenlenen Manuş Baba konserinin ardından Milas Atapark meydanında gerçekleştirilecek olan Cumhuriyet Konserinde Tuğçe Kandemir sahne alacak.

YORUMLAR (3)

  1. Bodrum’da Fener Alayı Denizden Başladı – Bodrum Haberi diyorki:

    […] Cumhuriyet Bayramı kutlamaları denizde Kumbahçe Plajı’nda başladı. Dün gece Mahfel Cafeönünde […]

  2. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları devam ediyor | Bodrum Haber diyorki:

    […] Bodrum’da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları denizde Kumbahçe Plajı’nda başladı. Dün gece Mahfel Cafeönünde gerçekleşen etkinlik gerçek bir görsel şölene dönüştü. Denize giren 438 yüzücü bellerine bağladıkları ışıklı şamandıralarla, “Fener Alayı Geçidi” gerçekleştirdiler. Fener Alayı katılımcılarına, karadan da ıslıklar ve alkışlarla büyük destek geldi. Kara ile denizin, Cumhuriyet Buluşması görüntüleri duygusal anların yaşanmasına da yol açtı. AquaMasters ekibi tarafından organize edilen etkinlik 16 yıldır gerçekleştirilmekteydi. Son 7 yıldır ise etkinlik, “Işık yolculuğu” ismini aldı. Ancak Cumhuriyet’in 100. Yıl arifesinde gerçekleşen dün geceki etkinlik en yüksek katılımlı ve coşkusu en yüksek “Işık Yolculuğu” oldu. Denizde katılımcılar, karada ise izleyiciler birlikte 10. Yıl Marşı’nı ve İzmir Marşı’nı seslendirerek adeta Cumhuriyet Korosu oluşturdular.  […]

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL