Bodrum Magazin

TA Bodrum, Merqez Art’ta!

Lonrda’nın en popüler sanat organizasyonlarından biri Bodrum’a geldi. Türk Sanatının Avrupa’daki en görkemli buluşmasına sahne olan TA London’nın yaz versiyonu TA Bodrum 31 Temmuz 24 Ağustos tarihleri arasında Bodrum Marina..

TA Bodrum, Merqez Art’ta!

Lonrda’nın en popüler sanat organizasyonlarından biri Bodrum’a geldi.

Türk Sanatının Avrupa’daki en görkemli buluşmasına sahne olan TA London’nın yaz versiyonu TA Bodrum 31 Temmuz 24 Ağustos tarihleri arasında Bodrum Marina Yacht Club Merqezart’da 15 sanatçının katılımıyla gerçekleşti.

Avrupa ve Global dünya şehirlerine Türk sanatını taşıma vizyonu ile hayata geçen TA London’ın yaz ve Türkiye Organizasyonu olan TA Bodrum 15 Sanatçının 54 eseri ile bu yaz Bodrum’da sanatseverlerle buluşuyor. Sanat şehri Bodrum’a yeni bir renk katmayı ve Avrupa şehirlerinde gerçekleşen organizasyonların her yıl yaz versiyonunu Bodrum’da gerçekleştirmeyi amaçlayan TA Bodrum, RENKO London organizasyonu ve Renk Erbil küratörlüğünde hayata geçirildi.

Serginin açılış konuşmasını yapan sanatçı Devrim Erbil; ”Kızım Renk Londra’dan oğlum Evrim ise bu sergi için Tayland’dan geldiler. Biz üç nesil sanatçıyız ve umarım bu torunlarıma da kalacak hepinize sanat dolu günler dilerim. ” diyerek 31 Temmuz – 24 Ağustos 2022 tarihleri arasında meRQezart’ da izlenebilecek sergiyi sanat severler için açtı.

İngiltere’de ilk defa Türk sanatının önde gelen isimlerinin katılımı ile gerçekleşen ’’TA London Türkiye, Azerbaycan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Avrupa’da yaşayan Türk sanatçıları ve İngiliz misafir sanatçıları Londra’da buluşturmuş 27-31 Ekim 2021 tarihlerinde dünyaca ünlü Londra Saatchi Galeri’de RENKO London organizasyonu ile hayata geçirilmiş, organizasyona Türk Modern Sanatının yaşayan efsanesi Devrim Erbil başta olmak üzere Türk sanatının önde gelen temsilcileri katılmış organizasyon İngiltere de büyük ilgi görerek on binlerce sanatsever tarafından ziyaret edilmiş, pandemi sonrasında Londra’nın en çok ilgi gören sanat organizasyonlarından biri olarak büyük başarı ile sonuçlanmıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL