Bodrum Spor

Bodrumlu Atletler Bir Altın, Bir Bronzla Döndü

Uluslarararası İzmir Maratonu’nda Bodrumlu atletlerden bir altın bir bronz madalyaİzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bugün 5’incisi düzenlenen Türkiye’nin En Hızlı Maratonu ‘Maraton İzmir Avek’, yarışmasına 38 ülkeden 5600 atlet katıldı. 10km..

Bodrumlu Atletler Bir Altın, Bir Bronzla Döndü

Uluslarararası İzmir Maratonu’nda Bodrumlu atletlerden bir altın bir bronz madalya
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bugün 5’incisi düzenlenen Türkiye’nin En Hızlı Maratonu ‘Maraton İzmir Avek’, yarışmasına 38 ülkeden 5600 atlet katıldı. 10km yarışmasında Bodrum’dan Mehmet Yavuz Vural birinci olurken, 42km maraton yarışmasında Bodrum’dan Veysel Uyanık 3. Lüğü elde etti.
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 5’incisini düzenlediği “Türkiye’nin En Hızlı Maratonu” Maraton İzmir Avek, 5 bin 600 atletin katılımıyla koşuldu. Uluslararası Yol Yarışları kategorisinde World Athletics Label unvanlı Maraton İzmir Avek’e 38 farklı ülkeden atletler katıldı.

MEHMET YAVUR VURAL 10KM. DE ALTIN MADALYA KAZANDI

Yarışmaların 10 km. kategorisinde mücadele eden Bodrumlu Mehmet Yavuz Vural 70 yaş kategorisinde 1. Olup altın madalya kazanırken 2 bin TL. ödül kazandı.

VEYSEL UYANIK 42. KM. Yİ 3. BİTİRDİ

Bodrum’da antrenmanlarını sürdüren maratoncu Veysel Uyanık ise 42km 195 metrelik parkuru 60 yaş kategorisinde 3. olarak bitirmeyi başardı. Uyanık bronz madalya ve 1400 TL: ödülün sahibi oldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL