Editör'ün Seçimi Siyaset

Sosyalist Belediyecilik

Türkiye İşçi Partisi Bodrum’da Sağlık Çalışanlarının Barınma Krizini Sosyalist Belediyecilik Yaklaşımıyla Çözecek Türkiye İşçi Partisi Bodrum Belediye Başkan Adayı Özgül Tuzcu 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı…

Sosyalist Belediyecilik

Türkiye İşçi Partisi Bodrum’da Sağlık Çalışanlarının Barınma Krizini Sosyalist Belediyecilik Yaklaşımıyla Çözecek

Türkiye İşçi Partisi Bodrum Belediye Başkan Adayı Özgül Tuzcu 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Tuzcu, mesajında sağlık çalışanlarının yaşadığı zorluklara dikkat çekerek, sorunları getirecekleri yeni belediyecilik anlayışıyla çözeceklerini vurguladı ve Türkiye İşçi Partisi’nin sağlık çalışanlarının hayatını iyileştirecek planlarını sıraladı.

“Bodrum’daki barınma krizinden en çok etkilenen kesimlerden birisi”

Sağlık çalışanlarının ülke genelinde yaşadığı şiddet, düşük ücretler, kötü çalışma koşulları, nöbetler ve yetersiz dinlenme süreleri gibi sorunları nedeniyle ülkeyi terk etme durumuna geldiklerini hatırlatan Türkiye İşçi Partisi Bodrum Adayı “ Tüm bu zorluklara ek olarak sağlık sektörü emekçileri Bodrum’da barınma krizi ve pahalılıktan en çok etkilenen kesimlerden birisi oldular” dedi.

Türkiye İşçi Partisi’nin sosyalist belediyecilik anlayışıyla, Bodrum’u tüm emekçiler için olduğu gibi sağlık çalışanları için de yaşanabilir bir kent haline getirmeyi hedeflediklerini vurgulayan Tuzcu, bu doğrultuda ucuz sosyal konutlar, öğrenci yurtları ve ortak kullanım alanları sunacak konut müşterekleşmesi gibi çözümlerle barınma sorununu çözeceklerini söyledi. Ayrıca, konut kooperatifçiliğini teşvik ederek kamucu mülkiyet biçimlerini ortaya koyacaklarını belirtti.

14 Mart gerçek bir bayram olacak

Yerel yönetimler bünyesinde, sağlık çalışanlarının emek ve meslek örgütleri temsilcilerinin yer alacağı kurullar ve konseyler oluşturarak, sektördeki sorunları doğrudan ele alacaklarını ifade eden Tuzcu, “Ayrıca mahalle meclisleri ile iş birliği içinde çalışarak, sağlık çalışanlarının yükünü hafifletmeyi de amaçlıyoruz. Bugün bu vesileyle sağlık emekçilerinin sorunlarına tekrar dikkat çekmeyi çok önemsiyoruz ama gelecekte onlar için, en iyi koşullara sahip, adil ve güvenli bir çalışma ve yaşam ortamı yaratacağız. O zaman 14 Mart’ı gerçek bir bayram gibi kutlayacağımıza inanıyoruz. Tüm sağlık emekçilerimizin Tıp Bayramı tekrar kutlu olsun!” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL