Bodrum Editör'ün Seçimi

Bodrum, “Merhaba” Logosunu Arıyor

Cevat Şakir Kabaağaçlı, nam-ı diğer Halikarnas Balıkçısı’na ait özel koleksiyon ve zengin arşiv malzemesinin bulunduğu Bodrum Belediyesi Kültür A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren Bodrum Deniz Müzesinin düzenlediği “Merhaba Günü Uluslararası Logo..

Bodrum, “Merhaba” Logosunu Arıyor

Cevat Şakir Kabaağaçlı, nam-ı diğer Halikarnas Balıkçısı’na ait özel koleksiyon ve zengin arşiv malzemesinin bulunduğu Bodrum Belediyesi Kültür A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren Bodrum Deniz Müzesinin düzenlediği “Merhaba Günü Uluslararası Logo Yarışması”nın başvuru tarihlerinde süre uzatıldı. Bilgi Yayınevi sponsorluğunda düzenlenen yarışmaya başvurular 16 Mart 2024 tarihine kadar devam edecek.

Bodrum Deniz Müzesi projesi olan, Bilgi Yayınevi sponsorluğunda hazırlanan “Merhaba Günü Uluslararası Logo Yarışması” dâhilinde “merhaba”nın kapsayıcılığının denizleri aşması ve bir barış simgesi olarak akıllarda yer etmesi hedefleniyor.
Balıkçı’nın sabah-akşam, gelip-giderken, girip-çıkarken her daim kullandığı “merhaba” selamı uluslararası bir bakış açısıyla sahipleniliyor. Balıkçı’nın doğum günü olan 17 Nisan 2022’de Bodrum Belediye Başkanı Sayın Ahmet Aras tarafından ilan edilen “Merhaba Günü”, Bodrum Deniz Müzesi ve iş birlikçilerinin çalışmalarıyla “Merhaba Günü Uluslararası Logo Yarışması” olarak dijital platformda kendine alan açmıştı. Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın gözünden, zihninden, misyonundan, vizyonundan hareket ederek merhaba sözcüğünü anlamlandırmak ve grafik dile aktarmak, “merhaba” sözcüğünü bir logo olarak her yıl doğum yıl dönümünde adına yapılan etkinliklerin temsilinde kullanmak amacıyla düzenlenen yarışmaya tüm dünyadan tasarımcılar davet ediliyor. Ücretsiz, serbest katılıma açık olarak düzenlenmiş yarışmada “merhaba” sözcüğünün grafik-görsel dille simgeleştirilerek tasarım haline getirilmesi bekleniyor. Başvuru süresi 16 Mart 2024 tarihine uzatılan yarışmanın seçici kurul oylaması 17 Mart-1 Nisan 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Sonuçlar ise 2 Nisan 2024’te duyurulacak.

Bilgi Yayınevi’nin ana sponsorluğunda düzenlenen “Uluslararası Merhaba Günü Logo Yarışması”nın onursal üyeleri arasında, Halikarnas Balıkçısı ailesi, Derya Kabaağaçlı, Diana Noonan, Joanne Aliye Noonan Kutup, Sibel Kabaağaçlı, Siren Önce; Zülfü Livaneli, Sunay Akın, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Metin Erdoğanve Bodrum Deniz Müzesi Müdürü Selen Cambazoğlu yer alıyor. Yarışmanın seçici kurulunda ise grafik ve tasarım dünyasının önemli isimlerinden Alessandro Segalini (İtalya), Ardan Ergüven (Türkiye), Çiğdem Demir (Türkiye), Daniele Savasta (İtalya), Demetrios Fakinos (Yunanistan), Emrah Yücel (ABD), Erol Turgut (Türkiye), Kıymet Giray (Türkiye), Melike Taşçıoğlu Vaughan (Türkiye), Murat Ertel (Türkiye), Murat Dorkip (Türkiye), Nazlı Eda Noyan (Türkiye), Ömer Durmaz (Türkiye),Rauf Kösemen (Türkiye), Serdar Benli (Türkiye), Srinivasarao Patturu (Hindistan), Steve Connor (Birleşik Krallık) ve Yeşim Demir (Türkiye) yer alıyor.

Yarışmanın danışmanı grafik tasarımcı, akademisyen Ömer Durmaz; iletişim partneri MYRA ve sivil toplum partneri Hemzemin Sosyal Fayda Platformu; iletişim destekçileri, TAV Airports, Bodrum Ticaret Odası (BODTO), Midtown Alışveriş Merkezi, Bodrum Esnaf ve Sanayici İş İnsanları Derneği (BESİAD); ödül sponsorları ise Haute Boards, Ozpack, Germirli ve SCA Yachting.

“Merhaba Günü Uluslararası Logo Yarışması”yla ilgili tüm detaylara ve şartnameye www.merhabagunu.com adresinden ulaşılabiliyor; 444 00 48 dâhili 4225 numaralı telefondan bilgi alınabiliyor. Katılımcılar ayrıca bilgi@merhabagunu.com mail adresinden yarışma sekreteryasına sorularını iletebiliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL