Kültür - Sanat

Bodrum’da 100. Yıla Bir Dolu Sergi…

Prof. Dr. Kıymet Giray’ın küratörlüğünde Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak hazırlanan “Cumhuriyet’in Gururu Sanat Etkinlikleri” Bodrum’da gerçekleştirilecek. Sergiler, konferanslarla devam edecek olan etkinlikler Cumhuriyetimizin 100. Yılının yaşandığının idrakini, kültür ve sanatın Cumhuriyet döneminde yükselişini, görünürlüğünü..

Bodrum’da 100. Yıla Bir Dolu Sergi…

Prof. Dr. Kıymet Giray’ın küratörlüğünde Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak hazırlanan “Cumhuriyet’in Gururu Sanat Etkinlikleri” Bodrum’da gerçekleştirilecek. Sergiler, konferanslarla devam edecek olan etkinlikler Cumhuriyetimizin 100. Yılının yaşandığının idrakini, kültür ve sanatın Cumhuriyet döneminde yükselişini, görünürlüğünü ve farkındalığını arttıracak, kentimize dinamik bir olgu kazandırıp, gençlerimize sanat sevgisi aşılayacak ve en önemlisi Cumhuriyetimizin kazanımlarını tüm vatandaşlarımıza bir kez daha hatırlatacak. 

Turgutreis Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde; Ulusal ve uluslararası sergileri, kitaplarıyla sanatın tarihinde önemli yerler kazanmış olan sanatçılarımızdan Devrim Erbil, Mehmet Aksoy, Hanefi Yeter, Bedri Baykam, Ahmet Oran, Mahir Güven, Ekrem Yalçındağ, Seydi Murat Koç, Burcu Perçin, Beyza Boynudelik, Nur Gürel, Burçin Erdi, Fırat Engin, Asaf Erdemli ve Mehmet Çevik’in eserleri yer alacak.

Bordum merkezde yer alan Mausolos Sergi Salonu’nda; Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim üyelerinin eserlerini kapsamına alan sergide Erol Turgut, Musa Köksal, Erhan Şengöl, Burcu Karabey, Barış Yılmaz, Ayşe Canbolat, Şükriye İnan Çalapkulu, Elif Köse ve Samet Aygün’ün eserleri yer alacak. 

Artemisia Sergi Salonu’nda; “Cumhuriyet’in Gururu Etkinlikleri” kapsamında Burak Erim’im “Atatürk’ün İzindeyiz” resim sergisi, Atatürk portrelerinin çağdaş yorumları olarak yer alacaktır.

Bodrum Heredot Kültür ve Sanat Merkezinde; Cumhuriyetin 100 Yılında teknolojik gelişmeleri tanımlayan sanatçıların işçi ve teknoloji sembolü olan Baret’ler üzerinde tasarlayarak sanat eserine dönüştürdüğü ve listede adları yazılı olan 155 sanatçının 155 eseri olarak, Ali ve Sezer Ak Koleksiyonu’nun Bodrum Kültür AŞ. ye sürekli bağışı olarak sergilenecektir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL