Kültür - Sanat

Bodrum’da ‘Begonvil Zamanı’

Nesrin Körükçü Müzik Topluluğu’nun “Begonvil Zamanı” adlı konseri, 6 Haziran Salı günü saat 20.30’da Herodot Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak sahnelenecek.  Türk Sanat Müziği sanatçısı Nesrin Körükçü’nün hazırlayıp yönettiği konser, Türk..

Bodrum’da ‘Begonvil Zamanı’

Nesrin Körükçü Müzik Topluluğu’nun “Begonvil Zamanı” adlı konseri, 6 Haziran Salı günü saat 20.30’da Herodot Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak sahnelenecek.  Türk Sanat Müziği sanatçısı Nesrin Körükçü’nün hazırlayıp yönettiği konser, Türk ve Batı müziği formunda eserlerle Bodrumlu müzikseverlere hoş bir nostalji gecesi yaşatacak. Koserde, söz ve müziği müzisyen ve ressam Nesrin Körükçü’ye ait bir Bodrum şarkısı da seslendirilecek.

Konser, ücretsiz olarak tüm halka açık gerçekleştirilecek.

Nesrin Körükçü Müzik Topluluğu, geçtiğimiz yıl da Herodot Kültür Merkezi’nde “Mozaik” adlı bir konser etkinliği gerçekleştirmişti. Konser, Bodrum’da yaşayan sanatseverlerin yoğun ilgisiyle karşılanmış ve büyük beğeni toplamıştı.

NESRİN KÖRÜKÇÜ KİMDİR?

Nesrin Körükçü 1953 yılında Balıkesir’de doğdu. Küçük yaştan itibaren müzik ve resim sanatına ilgi duydu. İlk ciddi müzik eğitimini 1971 yılında girdiği İleri Türk Müziği Konservatuarı’nda aldı. Dr. Teoman Önaldı ve Çetin Körükçü ile çalıştı. Saadettin Öktenay’dan kanun dersleri aldı. 1976 yılında Kültür Bakanlığı İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’na girdi. 1985 yılına kadar Prof. Dr. Nevzat Atlığ ile çalıştı. 1985 yılında ise T.R.T. İstanbul Radyosu’na Türk Sanat Müziği solisti olarak girdi. Bugüne kadar bir uzunçalar, Çetin Körükçü ile de iki kaset yaptı. “Bir Şarkıdır Yaşamak” serisine de ses solisti olarak katıldı. Çetin Körükçü ile birlikte ve solo olarak yurt içi ve yurt dışında pek çok konser verdi.

Müziğin esas mesleği olarak öne çıkmasından dolayı resimle hobi olarak uğraşmaya devam etti. Çeşitli atölyelerde ve en son Ünsal Toker’in atölyesinde çalıştı. Bu dönemde resme daha yoğun biçimde eğildi. Resim yanında seramik çalışmaları da yaptı. Naile Cimit ve İlgi Adalan ile çalıştı. 1996’da İstanbul Destek Reasürans Resim Galerisi’nde ilk kişisel resim sergisini açtı.

Körükçü, 7 senedir Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür Merkezi’nde “Nesrin Körükçü Müzik Topluluğu”nu çalıştırmaya ve yönetmeye devam etmektedir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL