Muğla

Muğla’da Bayram Tedbirleri Alındı

Ramazan Bayramı tatilinde yoğunluk yaşanması beklenen Muğla’da Muğla Emniyet Müdürlüğü 24 Nisan’a kadar resmi, özel, motorize, yaya ve araçlar ile 272 personel ile görev aldı. Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında..

Muğla’da Bayram Tedbirleri Alındı

Ramazan Bayramı tatilinde yoğunluk yaşanması beklenen Muğla’da Muğla Emniyet Müdürlüğü 24 Nisan’a kadar resmi, özel, motorize, yaya ve araçlar ile 272 personel ile görev aldı.

Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında yapılan toplantının ardından, Ramazan Bayramı tedbirleriyle ilgili kamuoyuna bir açıklama yapıldı. Bayram tatili ve ara tatil süresince ilde trafik yoğunluğunun artacağına dikkat edilerek, 14/24 Nisan tarihleri arasında, Bakanlığın 2023 Yılı Ramazan Bayramı Tedbirleri konulu yazıları kapsamında il genelinde;

112 resmi ekip,
44 motorize ekip,
14 Sivil ekip,
49 kadro personeli,
28 yaya personelimiz olmak üzere
Toplam 198 ekip ve 272 personel görevlendirildi.
Bu görevlendirmeler araç ve yaya yoğunluğunun yaşanacağı terminaller, mezarlıklar, alış veriş merkezleri ile ana arterler üzerindeki kavşaklar üzerinde gerçekleştirilecek.

“Bu Yolda Sana Çok Güveniyoruz” sloganına ait görsellerin billboardlarda, sosyal medya platformları başta olmak üzere, yerel/ulusal basın, yayın organlarında kamu kurum ve kuruluşlarında, vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu alanlarda ve kurumsal iletişim sayfalarında vb. yerlerde kullanılarak, kamuoyunun dikkatine çekilmesi sağlanırken, hazırlanan pankart, afiş ve broşürler de halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde dağıtıldı.

Muğla Valiliği’nden yapılan açıklamada şöyle denildi;

Bayram süresince özellikle trafiğin yoğunlaşacağı 14-15-20 ile 23 Nisan 2023 tarihlerinde helikopter, drone ve İHA türü hava taşıtlarından trafik düzenleme ve denetleme faaliyetlerinde bulunulacaktır. Bu kapsamda 20 Nisan 2023 ile 23 Nisan 2023 tarihlerinde İlimizde helikopter ile trafik akışının havadan denetimleri gerçekleştirilecektir.
Karayolları 26. Şube Şefliğince yapılan yazışmalar neticesinde, çevre yolunda bulunan yeni mezarlığın karşısındaki orta refüjün, dönüşlerde kazalara sebebiyet vermemesi amacıyla bayram süresince kapatılması sağlanmıştır.
Otobüs terminallerinde görevli personellerimiz, 24 saat esasına göre terminallere giriş çıkış yapan tüm otobüslerin kontrollerini (Seyahat izin belgesi, takoğraf, alkol, lastik kontrolü vb.) yapmaya devam ederek, otobüslerde güvenli seyahat eğitimleri kapsamında, Trafik Başkanlığımızca gönderilen videoların yolculara izlettirilmesi sağlanmaktadır.
Personelimiz yapmış oldukları denetimler esnasında araç kullanıcıları ile yüz yüze iletişim kurmaları sağlanacak, araç kullanıcılarına trafik güvenliği konulu broşürlerin dağıtımları yapılarak, sürücülerin dikkatli ve duyarlı olmaları istenecektir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL