Bodrum Siyaset

Mehmet Tosun İYİ Parti’den Aday Adayı

İYİ Parti’de Bodrum Konacık eski Belediye Başkanı Mehmet Tosun, Muğla Milletvekilliği aday adaylığını sosyal medya hesaplarından duyurdu.İYİ Parti Kalkınma Politikaları Turizmden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, aday adaylığı açıklamasında şunları..

Mehmet Tosun İYİ Parti’den Aday Adayı

İYİ Parti’de Bodrum Konacık eski Belediye Başkanı Mehmet Tosun, Muğla Milletvekilliği aday adaylığını sosyal medya hesaplarından duyurdu.
İYİ Parti Kalkınma Politikaları Turizmden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, aday adaylığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Ekonomik zorlukların derinleştiği, yoksulluğun ve hayat pahalılığının vatandaşımızın belini büktüğü, felaketlerin gölgesinde çaresizliğin ve basiretsiz yönetim anlayışının geleceğimize dair umutları bir bir yok ettiği bu zor zamanlarda; Bodrum Konacık’ta iki dönem belediye başkanlığı yapmış, partimizin kurulduğu günden bu yana Genel Merkez’de görev almış, kendisini vatanına ve milletine adamış bir kardeşiniz olarak, ülkemizin kalkınması, demokratikleşmesi, normalleşmesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emaneti olan Cumhuriyet’imizin kurucu felsefesi ve değerlerine yeniden kavuşması adına göreve talip oldum.
Ailemin, dostlarımın, Muğla’mızın dört bir yanından arayıp soran partililerimizin teşviki ve desteğiyle, hemşehrilerimin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde sesi olmak, talep ve beklentilerine aracılık ederek, güzel Muğla’mızı tarımda, turizmde, ticarette hak ettiği yere taşımak, çevremizi ve doğamızı korumak ve ilimizin her bir köşesine hizmet ulaştırmak amacıyla, 28. Dönem Muğla Milletvekilliği aday adaylığı başvurumu yapmış bulunmaktayım. Millet İttifakı’nın ve İYİ Parti’nin bir neferi olarak bu zor ama sonu aydınlık yolculukta sorumluluk almaktan onur duyacağımı ifade eder, bu kararı almamda destek olan başta ailem olmak üzere tüm dostlarıma teşekkür ederim. Allah mahcup etmesin.”

Öte yandan İYİ Parti’den Muğla Milletvekilliği için aday adaylığı başvurusunda bulunanların sayısı 8’de kaldı. Bu aday adaylarından 4’ü kadın. Bodrum’dan İYİ Partili Belediye Meclis Üyesi Eczacı Özlem Özdemir, Muğla’dan İYİ Parti Kadın Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Gülgün Çolakoğlu, Ortaca’dan Şehnaz Çağanbey ve Dr. Gülten Şimşek’in yanı sıra İş İnsanı Ahmet Sakıcı, Arıhan Erdoğan ve Fethiye eski Belediye Başkanı, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Behçet Saatcı aday adaylığı başvurusunda bulundu. Mehmet Tosun’un aday adaylığı açıklamasıyla birlikte, İYİ Parti Muğla’da aday adayı sayısı 8’e ulaştı.
İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun ise aday adaylığı müracaatını yapmadı. Ergun’un Ankara’dan aday gösterilebileceği ihtimali konuşuluyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL