Gündem

Kadınlar En Büyük Gücümüz

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Başkanı Mahmut Serdar Kocadon 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Kocadon, “Kadınlar en büyük gücümüz” ifadelerini kullandı. Deprem felaketinin yaşandığı bölgelerde kadınların..

Kadınlar En Büyük Gücümüz

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Başkanı Mahmut Serdar Kocadon 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Kocadon, “Kadınlar en büyük gücümüz” ifadelerini kullandı.

Deprem felaketinin yaşandığı bölgelerde kadınların büyük bir mücadele vermekte olduğunu hatırlatan Kocadon, toplumları en fazla kadınların azminin ayakta tuttuğuna işaret etti. “Deprem bölgelerinde özellikle kadınlar çok zor durumda, üstlendikleri sorumluluklar ile zor şartlarda çocuklarına bakım vermeye çalışıyorlar. Birçok kadın ailesini, yakınlarını kaybetmenin üzüntüsü içinde. Her birinin acısını derinden paylaşıyoruz.” diyen Kocadon bir an önce şartların iyileştirmesini umduklarını söyledi.

Başkan Kocadon, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü, Dünyayı daha güzel ve yaşanabilir hale getiren, varlıkları ile hepimize ışık tutan kadınların günüdür.” derken kadınların değer görmediği toplumların geri kalmaya mahkum olduğuna dikkati çekti. Başkan Kocadon ülkelerin gelişmişlik seviyelerini anlamak için kadınların yaşayış biçimlerine bakmak gerektiğine değinirken kız çocuklarının iyi bir eğitim alarak yetişmesinin en önemli konu olduğunu belirtti.

BODTO Başkanı mesajının devamında şunları kaydetti:

“Bodrum Ticaret Odası olarak politikamız her zaman kadın girişimcilikten yana. Muğla’nın en çok kadın girişimciye sahip il olması bilinciyle, iş hayatında kadının rolünün daha çok olması için Oda faaliyetlerimizi şekillendiriyoruz.

Kadınlar iş dünyasında çok yaratıcı ve başarılılar. Odamız çalışanlarının %70’e yakını kadınlardan oluşuyor. Bu bizim için gurur verici. Odamızın başarılarının arkasındaki önemli bir neden de kadın çalışanlarımızın varlığıdır.

Bodrum iş dünyasında da kadın girişimcilerin ve kadın yöneticilerin giderek arttığını görüyoruz, bu güzel bir şey ancak elbette yeterli değil. Bu oran yükseldikçe Odamız Meclisindeki kadın sayısı da yükselecektir. 2022-2026 döneminde görev alan Komite Başkanlarımızın ise yarısı kadın. Komitelerimiz aktif yapıları ile Yönetim Kurulumuza devamlı olarak sektörlerine dair çözüm önerileri ve projeler sunmakta. Bizler bu durumdan çok memnunuz, bu vesile ile Odamız yönetiminde aktif rol alan tüm kadın yöneticilerimize ve değerli kadın çalışanlarımıza saygılarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum.

I. Artemisia ve II. Artemisia gibi cesur, mücadeleci ve gözü pek kadınların diyarı olan Bodrum’da kadınları iş dünyasında ve siyaset hayatında daha aktif rol almaya ve ülkemizin gelişimine katkı sunmaya davet ediyorum.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde tüm kadınları saygı ile selamlıyorum.

Bu önemli günde belirtmek isterim ki, ülkemizin yaşadığı bu zor günlerde sonsuz yetenekleri ile kadınlar en büyük gücümüz olacaktır…”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL