Muğla

Yardım, Askeri Gemilerle Yola Çıktı

Muğla’dan Deprem Bölgesine Tıbbi Malzemeler ve İş Makineleri Askeri Gemilerle yola çıktı Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremler sonrası Muğla Valiliği koordinesinde Aksaz Deniz Üs Komutanlığının desteği ile ambulans,..

Yardım, Askeri Gemilerle Yola Çıktı

Muğla’dan Deprem Bölgesine Tıbbi Malzemeler ve İş Makineleri Askeri Gemilerle yola çıktı

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremler sonrası Muğla Valiliği koordinesinde Aksaz Deniz Üs Komutanlığının desteği ile ambulans, iş makineleri, tıbbi yardım ve diğer yardım malzemeleri askeri gemilerle deprem bölgesine ulaştırılıyor.

Deprem bölgesine doğru yola çıkan askeri gemilerde ilaç, serum, sargı bezi, enjektör, pansuman malzemesi, oksijen maskesi, alçı/atel, elastik bandaj, boyunluk, muayene eldiveni, cerrahi eldiven, pamuk, hasta alt bezi gibi tıbbi malzemeler; bebek maması, bebek bezi, battaniye, biberon, ısıtıcı, kışlık kıyafetlerden oluşan insani araç gereçler, ambulanslar ve iş makineleri de bulunuyor.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığımıza, kahraman askerlerimize, iş makinesi ve malzeme desteğinde bulunan vatandaşlarımıza ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL