Editör'ün Seçimi Muğla

Muğla, Karya Fotomaraton’a Hazırlanıyor

Tüm Türkiye ve Avrupa’dan gelecek Fotoğraf tutkunları, profesyoneller, üniversite öğrencileri ve amatör Fotoğrafçılar ve fotoğraf çekmeyi seven herkes,28-30 Ekim 2022 tarihinde 3 gün boyunca Muğla Milas’ta Beçin Kalesi, Herakleia, Labranda..

Muğla, Karya Fotomaraton’a Hazırlanıyor

Tüm Türkiye ve Avrupa’dan gelecek Fotoğraf tutkunları, profesyoneller, üniversite öğrencileri ve amatör Fotoğrafçılar ve fotoğraf çekmeyi seven herkes,28-30 Ekim 2022 tarihinde 3 gün boyunca Muğla Milas’ta Beçin Kalesi, Herakleia, Labranda Antik Kenti, Gökçeler Köyü, Firuzbey Camii başta olmak üzere Milas’ı fotoğraflayacaklar.

3 günün sonunda seçici kurul tarafından belirlenen fotoğraflara ödüller verilecek ve Fotomaraton sonunda düzenlenen tören ile dereceye layık görülen fotoğraflar sergilenecek ve aynı zamanda fotoğraflanacak fotoğraflar tarihi belge niteliğinde olacak. Muğla ve bölgesinde ilk defa gerçekleştirilecek etkinlik bölgenin tanıtımında büyük katkı ssağlayacak.

Muğla’da fotografik kültürünü ve düşüncesini yaymak, geliştirmek; Fotoğrafın çevrenin, bölgenin ve kültürel mirasın farkındalığı için bir araç olarak kullanılmasını teşvik etmek; Yavaş yaşama, zaman kalitesinin iyileştirilmesi ve gözlem yoluyla sürdürülebilirlik kültürünün yayılması amacı ile özellikle önemli Avrupa ülkelerinde gerçekleştirilen FOTOMARATON yarışmasına hazırlanıyor. Bu kapsamda 298-30 Ekim 2022 tarihleri arasında Milas’ta “Karya Başkenti Milas” mottosu ile Karya ve Menteşe Beyliğine Başkentlik yapmış Milas’ın tanıtılmasına katkı sağlamak, şehrin kültürel, tarihi ve doğal zenginliğinin tanıtımını yapmaktır. Ayrıca, Milas Bölgesinde yaşayan insanların fotoğraf sanatına ilgi duymasına, sanatsal faaliyetlere katılımın arttırılmasına ve fotoğraf sanatının gelişmesine katkıda bulunmak amacı ile KARYA FOTOMARATON yarışması düzenlenecek.

Yarışmaya fotoğraf sanatçılarının yanı sıra profesyoneller ve amatör yarışmacıların yanı sıra Üniversite öğrencisi Fotoğraf tutkunları da katılabilecek olup, yarışma kapsamında dört gün boyunca yarışmacılar Milas’ın tarihi ve doğal güzelliklerini fotoğraflayacaklar.

Beçin Kalesi, Herakleia, Labranda Antik Kenti, Gökçeler Köyü, Firuzbey Camii başta olmak üzere Milas ilçemizde fotoğraflanacak fotoğraflar tarihi belge niteliğinde olacaktır. Fotoğraf Maratonu 2022′ ye katılmak için Milas’a gelen yarışmacılar 3 gün boyunca Milas Ören yerlerini bütün yönleriyle fotoğraflayacaklar.

Yarışmanın AVrupanon önemli kentlerinde düzenlendiğini belirten Yarışma Organizatörü TM Sportif Organizasyon Yönetim Kurulu Başkanı Tuğberk Maviş ülkemizde Mardin Valiliği desteği ile Mardin başta olmak üzere bir iki güzel organizasyon gerçekleştirildi. Bizde Projemizi Muğla Valimiz Sayın Orhan Tavlı’ya ilettik. Sayın Valimiz yakın ilgi gösterdiler. Muğla’nın özellikle Ören yerlerinin tanıtımına verdiği desteği yakınen takip ediyoruz. Tabi Muğla’nın fotoğraflandırılacak çok İlçesi çok ören yeri çok Tarihi ve kültürel değeri var. Biz her sene başka bir destinasyonda bu yarışmayı yapmak istiyoruz bu bağlamda Valiliğimizin ve diğer kurum ve kuruluşların vereceği destek çok önemli” diye konuştu.

“PhotoMaraton fotoğrafçıları aynı tema etrafında birleştiren ve zamanla yarışılan bir kültürel etkinliktir. Fotoğraf tutkusudur. Konu olarak seçilen şehrin, bölgenin tanıtımına katkıdır.” diyen TM Sportif Yönetim Kurulu Başkanı Tuğberk Maviş; FOTOMARATON kısacası Tümü fotoğrafa adanmış bir kaç gündür. Bu etkinlik kapsamında yüzlerce fotoğraf tutkunu 3 gün boyunca gece gündüz demeden Milas’ı fotoğraflayacaklar etkinlik sonunda elimizde binlerce fotoğraf olacak” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL