Bodrum Spor

Bodrum’un Tüm Sporcularına Açık!

Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde ve EHF Avrupa Kupası’nda ülkemizi ve Bodrum’u başarıyla temsil eden Yalıkavak Spor Hentbol Takımı’na geçtiğimiz yıl Bodrum Belediyesi ve hayırsever iş insanlarının..

Bodrum’un Tüm Sporcularına Açık!

Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde ve EHF Avrupa Kupası’nda ülkemizi ve Bodrum’u başarıyla temsil eden Yalıkavak Spor Hentbol Takımı’na geçtiğimiz yıl Bodrum Belediyesi ve hayırsever iş insanlarının destekleriyle yaptırılan Bodrum Belediyesi Yalıkavak Spor Türkan Saylan çok amaçlı spor kompleksi, Yarımada’da spora ve sporcuya katkı sunmaya devam ediyor.
Yaklaşık 8 bin metrekare üzerine inşa edilen Türkan Saylan Spor Kompleksi, 1.860 m2 kapalı alanı, 150 kişilik tribün kapasitesi ve 800 m2 hentbol sahasının yanı sıra, tam teşekküllü ekipmanlarıyla hizmet sunan fitness salonu, suni çim futbol sahası ve etrafında tartan koşu zemini ile hem amatör, hem de profesyonel sporcuların buluşma noktası haline geldi. Aynı alan içerisinde Hentbol A takım oyuncularının konaklaması için yapılan 12 adet 1+1 kulüp lojmanı ve sosyal alanları içeren tesis bulunan kompleks, halen hentbolda takım ve alt yapı 200 oyuncu, futbol alt yapı u11, u12 yaş grubu 100 oyuncu ve jimnastik branşında 10 jimnastikçi ile faaliyet göstermektedir.
Tesis, 2014 yılından bu yana İstanbul’da eğitimlerine devam eden Barça Academy, FC Barcelona metodolojisini Yalıkavak Spor Türkan Saylan Çok Amaçlı Spor Kompleksi’nde gerçekleştirmesiyle, Bodrum’da yaşayan 7-14 yaş aralığındaki yetenekli çocuklar için açtığı futbol okuluyla Bodrum’da yaşayan çocukların hayallerini gerçekleştirmelerine aracı oldu.
Yönetim Kurulu ile birlikte uzun yıllardır süregelen planlı çalışmalar sonucunda kadın hentbol takımının şu anda hem Türkiye’de hem de Avrupa’da zirvede yer aldığını belirten Yalıkavak Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Esen, “2007 yılında kulübümüz kurulduğunda, hentbol branşı açıldığı zaman çok zor süreçlerden geçerek, beton zeminlerde çim sahalarda çalışmalarımızı gerçekleştirerek bu noktalara geldik. Bu noktaya gelmemizde emeği olan birçok kişi ve kurum var. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
Geçtiğimiz yıl oynadığımız tüm maçlarda galip geldik, bu başarıyı sporcularımız ve teknik kadromuz her gün çalışarak elde ettiler. Belki bu başarılar gün gelecek unutulacak ama belediye başkanımız Ahmet Aras ve hayırsever iş insanlarının katkılarıyla yapılan bu tesis hiçbir zaman unutulmayacak, her zaman akıllarda kalacak.
Yalıkavak Spor için yapılan bu tesis, sadece bize değil, spora gönül vermiş 7’den 70’e herkese faydalı oluyor Geçtiğimiz ay gerçekleşen Barça Academy futbol okulu sayesinde onlarca çocuğumuz hem uluslararası üne sahip bir futbol okulunun metodlarıyla eğitimlerini aldılar, hem de yetenekli gençlerimiz altyapı seçmeleri için kendilerini göstermiş oldu.
Fitness salonumuzda yer alan tüm ekipmanlarımız ve spor salonumuz herkese açık. Halen ritmik jimnastik, futbol ve Hentbol antrenmanlarının devam ettiği salonumuzu ihtiyaç duyan her spor dalından takımlarla paylaşmak bizi mutlu eder.”
Açıklamasında bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL