Bodrum

Bodrum’da Düğün Havasında Sünnet Şöleni

İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından Turgutreis’te gerçekleştirilen toplu sünnet şöleninde, erkekliğe ilk adımı atan 54 çocuk doyasıya eğlenerek unutulmaz bir gün yaşadı. Engelli ve ihtiyaç sahibi çocukların da katıldığı..

Bodrum’da Düğün Havasında Sünnet Şöleni

İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından Turgutreis’te gerçekleştirilen toplu sünnet şöleninde, erkekliğe ilk adımı atan 54 çocuk doyasıya eğlenerek unutulmaz bir gün yaşadı. Engelli ve ihtiyaç sahibi çocukların da katıldığı etkinlikte zaman zaman duygu yüklü anlar yaşandı.

İYİ Parti Bodrum İlçe Teşkilatı Toplumsal Politikalar Başkanlığı ve Turgutreis Mahalle Temsilciliği’nin öncülüğünde bu yıl ilk kez gerçekleştirilen “Toplu Sünnet Şöleni”nde 54 çocuk delikanlılığa ilk adımını attı. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği şölende, minikler çeşitli oyun ve hediyelerle, büyükler ise müzik ve eğlence ile coştu. Sünnet merasiminin en renkli anları ise miniklere “Elinizde bir sihirli değnek olsa, ne yapardınız?” sorusuna verdiği yanıtlar oldu. Turgutreisli çocukların birbirinden ilginç yanıtları katılanları kahkahalara boğdu. Çocuklardan bazıları sonsuz para, oyuncak gibi masum şeyler isterken, bazıları da “Sular hiç kesilmesin”, “Bisikletimle yolda giderken çukura hiç düşmeyeyim” gibi akla gelmeyecek cevaplar verdi.

MUĞLA’DAN, ANKARA’DAN ŞÖLENE GELDİLER

İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber ve ilçe yönetiminin ev sahipliğindeki sünnet şölenine; Bodrum, Milas, Muğla ve Ankara’dan İYİ Parti yöneticilerinin yanı sıra CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan ve Turgutreis Jandarma Karakol Komutanı Serkan Cantürk de katıldı. Şölene gelenler arasında İYİ Parti Kalkınma Politikaları Turizmden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, Toplumsal Politikalar Başkan Yardımcısı Hüseyin Özlük, Muğla İl Başkanı Davut Cumhur Akmeşe, İl Kadın Pol. Başkanı Gülgun Çolakoğlu, Menteşe İlçe Başkanı Deniz Ekinci, Milas İlçe Başkanı Kasım Özkan, İyi Parti Ankara 24. Bölge Koordinatörü Eser Bektaşoğlu, Bodrum İlçe Kadın ve Gençlik Politikaları başkan ve üyeleri, Belediye Meclis üyeleri ve partililer vardı.

SÜNNET KINALARI YAKILDI, HEDİYELER ALINDI

Turgutreis Muhtar’ın Yeri Restoran’da gerçekleştirilen program, yemek ve lokma ikramı ile başladı. İkramların ardından Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualar okundu. Şölen için sünnet kostümleri giydirilerek hazırlanan çocuklar, kendileri için hazırlanan sünnet tahtına oturarak bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.  Sünnet kınaları yakıldıktan sonra, hediye merasimi başladı. İyi Parti Bodrum İlçe Başkanlığı miniklere günün anısına birer kol saati hediye ederken, şölene katılan Atatürkçü Düşünce Derneği İlçe Başkanı Ümit Baltutan da çocuklara ve ailelerine Atatürk rozeti verdi.

Organizasyonda konuşan İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber, “Bu yıl ilk kez Turgutreis’te düzenlediğimiz bu özel etkinlikte 54 çocuğumuzu ücretsiz sünnet ettirerek bu mutlu günlerini paylaşmaktan ve böyle sıcak bir organizasyona vesile olmaktan büyük keyif aldık. Etkinliğimize katılan tüm miniklere ve ailelerine teşekkür ediyoruz. Allah ailelerine ve bizlere çocuklarımızın damatlıklarını da göstersin. Biz her zaman kendileriyle birlikte olacağız.” dedi. Kanber, organizasyona destek veren tüm kişi ve kuruluşlara da teşekkür etti.

İYİ Parti Kalkınma Politikaları Turizmden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun da “İyi parti toplumun sorunlarına kulak veren bir partidir. Bugün, imkanlarımız ölçüsünde 54 çocuğumuzu sünnet ettirme mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah bu çocuklarımızın askerliklerini, evliliklerini görmek de nasip olur.  Bu güzel ülkeye ay yıldızlı bayrağımızın altında Atatürk’ün izinde güzel hizmetler yapmak nasip olur her birine. Bu güzel organizasyona imza atan ilçe başkanımızı ve partililerimizi ayrı ayrı tebrik ediyorum.” diye konuştu.  

Konuşmaların ardından çocuklar için sürpriz oyunlar ve eğlence başladı. Aileler de miniklerin neşesine halaylar çekerek eşlik etti. Organizasyona katkı ve emek verenlere plaket takdiminin ardından, eğlence gece yarısına kadar devam etti.  

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL