Bodrum Siyaset

Osman Gökmen’e Sıkıntılı Sorular

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, Cennet Koyu’ndaki talana karşı mücadele veren siyasi parti ve çevrecilere “Ne kadar samimisiniz?” sorusunu yönelten AKP İlçe Başkanı Osman Gökmen’e oldukça sıkıntılı sorular yöneltti!..

Osman  Gökmen’e Sıkıntılı Sorular

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, Cennet Koyu’ndaki talana karşı mücadele veren siyasi parti ve çevrecilere “Ne kadar samimisiniz?” sorusunu yönelten AKP İlçe Başkanı Osman Gökmen’e oldukça sıkıntılı sorular yöneltti! Karahan, “Sayın Osman Gökmen Nerede ve Ne Yapıyor?” dedi.

İşte Karahan’ın o açıklaması:

27 Haziran 2020 tarihinde AKP İlçe başkanı Sayın Osman Gökmen ne demiş…
“Tarım ve Orman Bakan yardımcımız Mustafa Aksu, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Devlet Su İşleri (DSİ) Muğla şube müdürü Mehmet İskender, DSİ Aydın bölge müdürü Göktuğ İlter, Milas Kaymakamı Eren Aslan, Muğla Orman bölge müdürü Yasin Yaprak, Muğla Tarım il müdürü Barış Saylak, Milli Parklar dördüncü bölge müdürü Kerim Gençoğlu ile birlikte Bodrum’da yaşanan sorunları yerinde inceleyip çözüm çalışmalarını masaya yatırdık.”
Başta DSİ’nin hemen her gün patlayan su borularının değişimi olmak üzere, tarımda Bodrum’a verilen önemin arttırılması, Bodrum’da milli park alanlarının geliştirilmesi, orman yangınlarıyla ilgili önleyici tedbirlerin arttırılması konularında çalışmaların hemen başlaması konusunda fikir birliğine vardık.”
Sayın Gökmen’in ifadelerinden anlaşılacağı üzere sürekli patlayan su borularındaki sorumluluk DSİ’dedir. Yani bu borular döşendiği tarihte defoluydu. MUSKİ’nin sorumluluğu olmamasına rağmen DSİ’nin döşediği defolu boruları fedakarca tamir etmekten başka bir yükümlülüğü yoktur. Hattı ihale eden devletin parasını yüklenici firmaya ödeyen DSİ’dir. Hattın defolu olduğu bilirkişi raporlarında ve yargıda tescillenmiştir. Zaten defolu olduğu tescilli malzeme sadece Afyon’da kullanılmıştı. Hemen farkına varılıp değiştirilmiştir. Ama nedense olması gereken uygulama 8 senedir Bodrum’da uygulanmamıştır. Yani Bodrumumuz DSİ eliyle cezalandırılmaktadır.
Sayın Gökmen AKP ne zaman sıkışsa bu ve benzer yöntemlerle gündemi değiştirmeye çalışmaktadır. Ne yaparsanız yapın iktidarınız dönemindeki yoksulluk sınırından açlık sınırına düşen halkın durumunu, gerçeğini örtemezsiniz.
Şu anda Bodrumumuz özellikle kamusal alanların vasıflarını değiştirip satmak suretiyle ağır bir saldırı altındadır. Sayın Gökmen nerede? Ne yapıyor?
Yine Müskebi (Ortkent) mahallemizde 1.100.000 metrekarelik alanın satışı danıştay tarafından yürütmesi durdurulmuştu. Ancak hukuka uygun düşmeyecek şekilde aynı parsellerden 439.000 metrekarelik alan (Kabakum) 19 Eylül’de satışa çıkıyor. Sayın Gökmen nerede? Ne yapıyor?
Kisebükü’nde Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy 12 senedir zıpkınla dalmanın yasak olduğu cennet Kisebükü’nü kendi imzasıyla kendi şirketine veriyor. Sayın Gökmen nerede? Ne yapıyor?
Göl-Türkbükü’nde Cennet Koy’da 675.000 metrekarelik alana Mehmet Cengiz’in katliam projeleri ortada. Sayın Gökmen nerede? Ne yapıyor?
Kesire Burnu’nda 430.000 metrekarelik alan golf tesisi ve marina projeleriyle denize 110.000 metrekare dolgu planlanıyor. Sayın Gökmen nerede? Ne yapıyor?
Liste oldukça kabarık. Belli başlıklarını yazdık. 20 yıllık AKP iktidarında Bodrum’da hiçbir eseri olmayan iktidarın ilçe başkanını anlıyoruz, zor durumda. Bilgi kirliliği ile halkımızı yanıltmanıza müsaade etmeyiz.
Az kaldı Sayın Gökmen sizde bu eziyetten kurtulacaksınız. Gidiyor gitmekte olan, geliyor gelmekte olan.

YORUMLAR (2)

  1. ‘Yavuz Hırsız, Ev Sahibini Bastıramayacak!’ – Bodrum Haberi diyorki:

    […] Bodrum ilçesinde AK Parti İlçe Başkanı Osman Gökmen ile birlikte açıklama yapan MHP İlçe Başkanı Tayyar Şafak sekiz yıl önce hizmete giren […]

  2. EĞİTİM ŞART. AMA HER EVE DE BİR OSSSMAN… – Bodrum Haberi diyorki:

    […] göreyse kellesi vurularak, en diğerine göre ise sabotaja kurban giderek) dahi bilinmeyen Osman Gazi’den değil. Her derde deva aspirin misali Yalıkavaklı Osman’dan […]

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL