Gündem Kültür - Sanat

Antika Oyuncaklar Bodrum Midtown’da!

Midtown Alışveriş ve Yaşam Merkezi Plaza Binasında bulunan Metreküp Bodrum, Mayıs ayında çok özel bir sergiyi İstanbul’dan Bodrum’a getiriyor. İstanbul Oyuncak Müzesi’nin daha önce hiçbir yerde sergilenmemiş oyuncaklarının da yer..

Antika Oyuncaklar Bodrum Midtown’da!

Midtown Alışveriş ve Yaşam Merkezi Plaza Binasında bulunan Metreküp Bodrum, Mayıs ayında çok özel bir sergiyi İstanbul’dan Bodrum’a getiriyor.

İstanbul Oyuncak Müzesi’nin daha önce hiçbir yerde sergilenmemiş oyuncaklarının da yer alacağı 200’ü aşkın antika oyuncak koleksiyonu Bodrum’da ilk kez,
14 metre yüksekliği ve spiral mimari yapısıyla Bodrum’un en dikkat çekici alanlarından biri olan Metreküp Bodrum’da sergilenecek.

20 Mayıs-30 Haziran 2022 tarihlerinde açık olacak olan sergide Midtown Alışveriş ve Yaşam Merkezi, kültür ve sanat etkinliklerine verdiği önemi bu özel sergiye verdiği ana sponsorluk desteğiyle gösteriyor.

Sunay Akın’ın küratörlüğünde, 20 yılda 40’ı aşkın ülkedeki antikacılardan ve açık arttırmalardan satın aldığı oyuncaklarla kurulan İstanbul Oyuncak Müzesi ile birlikte Avrupa ülkelerinde büyük öneme sahip olan oyuncak müzeleri konusunda ülkemizdeki boşluk tamamlanmış ve İstanbul Oyuncak Müzesi dünyadaki örnekleri arasında önemli bir yere sahip olmuştur. 2012 yılının Kasım ayında İstanbul Oyuncak Müzesi tarafından gerçekleştirilen ve dünyada bir ilk olan TOYCO-2012 İstanbul (Avrupa Oyuncak ve Çocuk Müzeleri Birliği) buluşması ilk kez Türkiye’de gerçekleştirilmiştir. Bu sayede İstanbul Oyuncak Müzesi dünyada çocuk ve oyuncak müzeleri birliği kurulması konusunda öncü olmuş, İstanbul’a ‘oyuncak müzelerinin başkenti’ ünvanını kazandırmıştır.

İstanbul Oyuncak müzesi, oyuncak tarihinin en değerli eserlerini bir araya getiren koleksiyonuyla ziyaretçilerine aydınlanmanın ve uygarlığın ışığını sunmaktadır. Müzede geleneksel ve yerli üretim oyuncakların yanı sıra çeşitli ülkelerin tarihini yansıtan seçkin örnekler de yer almaktadır. Oyuncak müzesi bu eşsiz oyuncak koleksiyonuyla gerçeğe dönüşen düşlerin tarihine tanıklık etmektedir.

İstanbul Oyuncak Müzesi tarafından hazırlanan “Oyuncak: Hayallere Yolculuk” Bodrum Sergisi, 7’den 70’e herkesin ilgisini çekecek ve üç kuşağın birlikte nitelikli ve de eğlenceli vakit geçirmesine olanak sağlayacaktır. Sergide, çocuklar hayallerin uygarlık tarihindeki değerini ve geçmiş dönemlere ait yaşanan önemli olayları en yakın arkadaşları oyuncakların dilinden öğrenecekler, yetişkinleri ise bir zaman tünelinden içeri girmiş gibi geçmiş yıllara doğru yapacakları bir yolculuk bekleyecek.

“Oyuncak: Hayallere Yolculuk” Bodrum Sergisi, haftanın her günü 20 Mayıs – 30 Haziran 2022 tarihlerinde, 10:00 – 22:00 saatleri arasında Midtown Alışveriş ve Yaşam Merkezi pPlaza Bbinasında bulunan Metreküp Bodrum’da ziyaret edilebilir.

Biletler, Biletix’te ve Etkinlik bilet satış gişelerinde!

Detaylı Bilgi için:
Tel: 0533 407 54 36

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL