BODTO Sergi Salonu, Sanatseverleri Bekliyor

Sanatçı Özgür Çağlar Yılmaz’ın “EKSİ 1” ismini verdiği 5. kişisel sergisi Bodrum Ticaret Odası (BODTO) sergi salonunda açıldı. 21 Mart Pazartesi günü gerçekleşen açılış kokteyline katılan sanatseverler eserleri beğeni ile..

BODTO Sergi Salonu, Sanatseverleri Bekliyor

Sanatçı Özgür Çağlar Yılmaz’ın “EKSİ 1” ismini verdiği 5. kişisel sergisi Bodrum Ticaret Odası (BODTO) sergi salonunda açıldı. 21 Mart Pazartesi günü gerçekleşen açılış kokteyline katılan sanatseverler eserleri beğeni ile inceledi.
Özgür Çağlar Yılmaz, sergide yer alan 12 çalışmanın temelini kozmos yapılarının oluşturduğunu belirtirken, içeriğinde ise insan ve doğasındaki etki ve tepkilerin yer aldığını söyledi. Resimlerine farklı teknikler ile doku ve 3. boyut katan Yılmaz, “Kozmos yapısı içerisinde, kaos ve düzen gibi karşıtlıkları bir araya getirir. Bu iki kavram insan ve doğasındaki etki ve tepkilerin de bir yansımasıdır.” diyerek ilham kaynağının bu etkileşim olduğunu belirtti.
Eski ve yenidünya düzenine karşılık arayan çalışmalar, 31 Mart tarihine kadar Bodrum Ticaret Odası Sergi Salonu’nda hafta içi 9.00-17.30, hafta sonu 10.00-17.00 saatleri arasında sanatseverler tarafından incelenebilir.
İzmir 1992 doğumlu Özgür Çağlar Yılmaz, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümünde Lisans Eğitimine başlamış, 2015 yılında Lisans Eğitimini başarı ile bitirmiştir. Aynı yıl MSKÜ Eğitim Fakültesi’nde Pedagojik Formasyon Eğitimini tamamlamıştır. 2019 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Resim Ana Sanat Dalı üzerine “İlkel Aktarım ve Sanat Sürecinde Formal, Anti-formal Etkiler” başlıklı tezi ile Yüksek Lisans Eğitimini tamamlamıştır. Birçok özel workshop ve projede yer bulmuştur. 4 kişisel, 4 yarışma ve özel sergileme, 25 karma sergisi bulunmaktadır. Sanatçı çalışmalarını Bodrum’da kendisine ait olan atölyesi Art İki Studio’da sürdürmektedir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL