12 Eylül’den 15 Temmuz’a ‘Darbeli Çocuklar’

Bodrum Amerikan Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Şahin Ünal’ın yazdığı “Darbeli Çocuklar” adlı tiyatro oyunu,  Amasya İris Sanat Tiyatrosu oyuncuları tarafından Nurol Kültür Merkezi Şehir Tiyatrosu Sahnesi’nde sahnelenecek. Oyun, 20 Aralık Pazartesi Günü Saat 20.00’de Bodrumlu tiyatro severlerin karşısına çıkacak.

Dr. Şahin Ünal’ın yazdığı oyunu Hakan Alkan yönetiyor. Atilla Özgen’in oynadığı Darbeli Çocuklar’ın sanat yönetmeni Arzu Atasoy olup, Müziği  Selçuk Yılmaz tarafından yapıldı. Yönetmen Yardımcısı ise Derya Kılıç. Oyunun biletleri biletiva.com’dan temin ediliyor.

OYUNUN KONUSU

Darbeli Çocuklar oyunun kahramanı Deniz, çocukluğu ile yetişkinliği arasında yaşadıklarını anlatırken olayları yeniden yaşar. Hayatın adaletsiz olduğunu ve herkese eşit davranmadığını kabullense de,  bir insanın tüm yaşamı boyunca kaç darbeye karşı sağlam kalabileceğini sorgular.

Hikayesinin baş kahramanı babasıdır ama çocukluk arkadaşı başına gelen son darbe olmuştur Tek kişilik bir oyuncu performansına dayalı olan hikayede sahnede onlarca kişiyi göreceğiz. Ülkenin gerçekleriyle yüzleşirken masumiyet yerini öfkeye bırakacak. 80 darbesinde çocuk olan bir cerrahın 15 Temmuz finali, bir bedenin kaç darbeyi göğüsleyebileceğini gözlerimizin önüne serecek.

ŞAHİN ÜNAL

İstanbul’da dünyaya geldi. Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun olup doğup büyüdüğü şehirden ayrıldı. Edirne’de Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitimini tamamladı. Acil Servis Hekimliği, Özel Hastane Genel Direktörlüğü, İlk yardım Eğitmenliği, Aile Hekimliği, Kurum Hekimliği, İş yeri Hekimliği gibi görevlerde bulundu. Halen özel bir vakıf hastanesinde başhekim yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Boyamak ve yazmak en büyük iki tutkusu olan yazar yaşamını Bodrum’da sürdürmektedir

ATİLLA ÖZGEN

1977 yılında Amasya’da dünyaya geldi. 2001 yılında Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar fakültesi tiyatro oyunculuk bölümünü bitirdi. 2011 yılında İris Sanat Tiyatrosunu kurdu. 2019-2021 yılları arasında Karadeniz Tiyatrolar Birliği başkanlığını yaptı. 2021 yılında Karadeniz Tiyatro Kooperatifinin kurucu ortakları arasında yer aldı.