Bodrum

Bodrum Sualtı Parkı’nın İlk Etabı Açılıyor

Bodrum Belediyesi bünyesinde faaliyetlerine devam eden Bodrum Deniz Müzesi ve Uluslararası Rotary 2440. Bölge’ye bağlı Mavi Ege Denizi Rotary Kulübü proje ortaklığında hayata geçirilen Blue Exile Art Project (BEAP) Sualtı..

Bodrum Sualtı Parkı’nın İlk Etabı Açılıyor

Bodrum Belediyesi bünyesinde faaliyetlerine devam eden Bodrum Deniz Müzesi ve Uluslararası Rotary 2440. Bölge’ye bağlı Mavi Ege Denizi Rotary Kulübü proje ortaklığında hayata geçirilen Blue Exile Art Project (BEAP) Sualtı Parkı’nın 1. Etap açılış etkinliği, 12 Haziran 2024 Çarşamba günü Bitez mevkii Görecek Adası’nda saat 11.00’de gerçekleştirilecek.
Project Posidonia iş birliğinde, ana odağı çevre koruma bilinci olan Blue Exile Art Project’in amacı, sanatın gücüyle deniz ve kıyılarını koruma farkındalığı oluşturmak olarak öne çıkıyor. Blue Exile Art Project, 2024 teması “Oksijen” ile dünyanın en önemli oksijen kaynağının denizler olduğuna dikkati çekerek farkındalık yaratıyor. Proje, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Muğla Valiliği, Bodrum Kaymakamlığı, Bodrum Belediyesi, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi ve Uluslararası Rotary 2440. Bölge tarafından destekleniyor.

BEAP Bodrum Sualtı Parkı’nın 1. etabında 6 sanatçı, eserleriyle yer alacak. Projede yer alan sanatçılar Ayla Turan, Doğu Çankaya, Esra Sağlık, Genco Gülan, Kemal Tufan ve Mehmet Kutlu. Sanatçıların BEAP 2024 teması “Oksijen” ile ilişkilendirerek ürettikleri eserleri mermer, kil ve betondan oluşan büyük boyutta heykel, heykel grubu ve yerleştirmelerden oluşuyor. Sanatçılardan Kemal Tufan, eserini üretmeye 12 Haziran’da gerçekleşecek açılışla bir sualtı performansı ile başlayacak.
Açılış, Görecek Adası’nda BEAP Bodrum Sualtı Parkı alanında yer alacak sponsor PF Marine’e ait platformda gerçekleşecek. Sualtında gerçekleşecek açılış canlı olarak platform üstünden izlenebilecek.
Açılışa katılmak isteyenlerin sınırlı kontenjan nedeniyle organizasyona ulaşmaları ve kayıt oluşturmaları gerekecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL