Bodrum Kültür - Sanat

TED’li Minikler Dibeklihan’da Sergi Açtı

TED Bodrum Koleji Anaokulu öğrencilerinin bir yıl boyunca hazırladığı sanatsal çalışmalar “Biz Çocuklar Gibi” sergisiyle Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde açıldı. Geleneksel olarak her yıl Nisan ayında gerçekleştirilen serginin açılış seremonisi..

TED’li Minikler Dibeklihan’da Sergi Açtı

TED Bodrum Koleji Anaokulu öğrencilerinin bir yıl boyunca hazırladığı sanatsal çalışmalar “Biz Çocuklar Gibi” sergisiyle Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde açıldı.

Geleneksel olarak her yıl Nisan ayında gerçekleştirilen serginin açılış seremonisi TED Bodrum Koleji lise öğrencilerinin müzik dinletisiyle başladı. Ardından söz alan TED Bodrum Koleji Anaokulu Müdür Yardımcısı kolejli miniklerin Görsel Sanatlar dersleri çerçevesinde; Keith Haring, Klee, Picasso, Modigilani, Ergin İnan, Matisse, Andy Warhol, Giacometti gibi dünyanın önde gelen sanatçılarını tanıdıklarını ve onlardan ilham alarak çalışmalar hazırladıklarını belirtti.

Serginin açılış kurdelesini kesen minik öğrenciler kendi ürünlerini sergiyi ziyarete gelen sanatseverlere tek tek göstererek yıl boyunca nasıl çalıştıklarını anlattı.

TED Bodrum Koleji Anaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan resim ve seramik çalışmalarından oluşan 300’ü aşkın eserin bulunduğu sergi, Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde, Pazartesi günleri hariç, 25 Nisan’a kadar 10:00 – 18:00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL