Bodrum

2024’ün ilk Yolcu Gemisi Bodrum’da

Bodrum Cruise Port, 2024 yılının ilk yolcu gemisini ağırladı. Silversea Cruises’a ait 212 metre uzunluğundaki Silver Spirit gemisi, sabah saatlerinde İstanbul’dan Bodrum’a geldi. Gemi Yanaşma İskelesi’ne bağlanan Bahama bayraklı gemide..

2024’ün ilk Yolcu Gemisi Bodrum’da

Bodrum Cruise Port, 2024 yılının ilk yolcu gemisini ağırladı. Silversea Cruises’a ait 212 metre uzunluğundaki Silver Spirit gemisi, sabah saatlerinde İstanbul’dan Bodrum’a geldi. Gemi Yanaşma İskelesi’ne bağlanan Bahama bayraklı gemide ağırlıklı olarak ABD ve İngiliz uyruklu 475 yolcu ile 410 mürettebat bulunuyor.

Sezonun ilk gemisini Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit, Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci karşıladı. Gemi, gece saatlerinde Yunanistan’ın Rodos’a gidecek.

100 BİNİN ÜZERİNDE YOLCU HEDEFİ

Bodrum Cruise Port yetkililerinin verdiği bilgiye göre, liman 2024 yılı boyunca 100 binin üstünde kruvaziyer yolcusu ağırlamayı hedefliyor. Kos ve Rodos adalarına yapılacak feribot seferleri ile de 130 bin civarında yolcuya hizmet vermesi bekleniyor. Bodrum Cruise Port yıl boyunca 97 gemiye ev sahipliği yapacak. Bu yıl için 97 geminin Bodrum Cruise Port’a geleceğini öngördüklerini ifade eden Global Ports Holding Doğu Akdeniz Limanları Direktörü, Aziz Güngör, “Bu yıl da Bodrum’da başarılı bir kruvaziyer sezonu bekliyoruz. Etkileyici gemi yelpazesi ve yolcularımıza olağanüstü hizmet sunma konusundaki sürekli kararlılığımızla bu yıl Bodrum’da başarılı bir kruvaziyer sezonu daha bekliyoruz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL