Bodrum

Fizik Olimpiyatlarında Türkiye’yi Temsil Edecekler

TED Bodrum Koleji Öğrencileri 6. Balkan Fizik Olimpiyatlarında Ülkemizi Temsil Edecek TED Bodrum Koleji 11. sınıf Bilim İnsanı Yetiştirme Programı öğrencileri, 20-24 Haziran 2024 tarihlerinde Karadağ’da gerçekleştirilecek olan 6. Balkan..

Fizik Olimpiyatlarında Türkiye’yi Temsil Edecekler

TED Bodrum Koleji Öğrencileri 6. Balkan Fizik Olimpiyatlarında Ülkemizi Temsil Edecek

TED Bodrum Koleji 11. sınıf Bilim İnsanı Yetiştirme Programı öğrencileri, 20-24 Haziran 2024 tarihlerinde Karadağ’da gerçekleştirilecek olan 6. Balkan Fizik Olimpiyatlarında (BPO6) ülkemizi temsil edecek.

Türk Fizik Derneği tarafından yapılan elemeler sonucunda seçilen TED Bodrum Koleji öğrencileri Roza Derin Çetin, Cemre İlham, Buse Çolpan ve Derya Özkarakaş’a hazırlıklar ve olimpiyat sırasında öğretmenleri Yeşim Uçar Ercan, Özlem Deniz ve İzmir Tınaztepe Üniversitesi’nden Doç. Dr. Elif Ebru Ermiş rehberlik edecek.

Karadağ Matematikçiler ve Fizikçiler Derneği tarafından Balkan ülkelerinde öğrenim gören lise öğrencilerine yönelik düzenlenen olimpiyatlar, Balkan Fizik Birliği’nin (BPU) himayesinde ve Avrupa Fizik Topluluğu’nun (EPS) desteğiyle gerçekleştirilecek. Olimpiyatlar, ayrıca Karadağ Üniversitesi ve Karadağ Sınav Merkezi tarafından da desteklenecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL