Bodrum Editör'ün Seçimi

Inspera Bodrum’dan 8 Mart’a Özel

Inspera Bodrum’dan Dünya Kadınlar Günü’nde kültür ve sanat tutkunu kadınlara özel etkinliklerSanatın pek çok farklı kolunu bir araya getirerek Bodrum’a yeni bir soluk kazandıran kültür sanat yaşam alanı Inspera Bodrum,..

Inspera Bodrum’dan 8 Mart’a Özel

Inspera Bodrum’dan Dünya Kadınlar Günü’nde kültür ve sanat tutkunu kadınlara özel etkinlikler
Sanatın pek çok farklı kolunu bir araya getirerek Bodrum’a yeni bir soluk kazandıran kültür sanat yaşam alanı Inspera Bodrum, Dünya Kadınlar Günü’nü çok özel etkinliklerle kutlamaya hazırlanıyor. Inspera Art Academy’de gerçekleşecek “Kadın Şifa Çemberi”, “Jane Austen’le Beş Çayı” ve Heykel isimli üç farklı atölye çalışmasının yanı sıra Inspera Mini Sahne’de yazar Aslı Perker’i ağırlayacak olan Inspera Bodrum, 8 Mart gününü ruhuna ve yaratıcılığına iyi gelecek aktivitelerle taçlandırmak isteyen tüm kadınları bekliyor.
Bodrum’un yeni kültür sanat yaşam alanı Inspera Bodrum, Dünya Kadınlar Günü’ne atfen düzenleyeceği etkinliklerle, kişisel gelişimine önem veren sanat tutkunu tüm kadınları 8 Mart’ı kendine ayırmaya davet ediyor. Inspera Art Academy’de kadın katılımcılar için birbirinden farklı üç atölye çalışması tasarlayan Inspera Bodrum, Inspera Mini Sahne’de de keyifli bir edebiyat söyleşisi gerçekleştiriyor.
Ruhunuzu dinlendirecek ve yaratıcılığınızı geliştirecek atölyeler Art Academy’de
11.00-12.00 saatleri arasında, Ceren Pirkoca yönetiminde gerçekleşecek “Kadın Şifa Çemberi”nde sınırlı sayıda katılımcı ücretsiz olarak ağırlanırken; 14.00-16.00 saatleri arasında düzenlenecek “Jane Austen’le Beş Çayı”nda katılımcılar, klasik müzik eşliğinde Regency Dönemi İngiltere’sinin eski konaklarında ve kır yaşamında yazar Jane Austen’in eserlerini ve hayatını inceleyebilecekleri bir yolculuğa çıkacaklar. İpek Güler’in anlatımıyla bir yandan Regency Dönemi kadınlarının sosyal hayatını, düzenlenen baloları ve çay partilerinin sırlarını öğrenirken bir yandan da kitap ve çay temalı nakışları işleyecekler. Çay, kahve ve atıştırmalıkların ücretsiz olarak ikram edileceği etkinliğin ücreti 600 TL olacak.
17.00-18.30 saatleri arasında Inspera Art Academy’de gerçekleşecek günün son etkinliğinde ise katılımcılar, Heykel Sanatçısı Müge Kesim’in eğitmenliğinde kilden büst yapımı ile vazo formuna geçişin çalışılacağı Heykel Atölyesi’nde yaratıcılıklarını geliştirme fırsatı bulacaklar. Sınırlı sayıda kadın katılımcıyı ağırlayacak olan etkinliğin ücreti 700 TL olacak.

Inspera Mini Sahne’nin konuğu yazar Aslı Perker

8 Mart günü, saat 18:00’de Inspera Mini Sahne’nin konuğu ise yazar Aslı Perker olacak. Damla Cerrah Şahin’in moderatörlüğünde gerçekleşecek söyleşi etkinliğinde edebiyat tutkunu kadınlarla buluşacak olan Aslı Perker, yazarlık serüveninden ve kitaplarından bahsederken katılımcıları edebiyatın büyülü dünyasına doğru bir yolculuğa çıkaracak. Sınırlı sayıda katılımcının ücretsiz olarak ağırlanacağı etkinliğe Inspera Bodrum’un Instagram hesabından direkt mesaj yoluyla kayıt yapılabilecek.
Inspera Bodrum’un Dünya Kadınlar Günü’ne özel gerçekleştireceği etkinlikler hakkında detaylı bilgiye 0252 502 09 09 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL