Bodrum

8.Bodrum Hamsi Festivali Dolu Dolu Geçti

Bodrum Belediyesinin destekleri ile Bodrum Yarımada Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Bodrum Hamsi Festivali’nin bu yıl 8’incisi 11 Şubat 2024 Pazar günü Bodrum İskele..

8.Bodrum Hamsi Festivali Dolu Dolu Geçti

Bodrum Belediyesinin destekleri ile Bodrum Yarımada Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Bodrum Hamsi Festivali’nin bu yıl 8’incisi 11 Şubat 2024 Pazar günü Bodrum İskele Meydanında düzenlendi. Bodrum İskele Meydanı’nda bu yıl 8’inci düzenlenen Hamsi Festivali’nde renkli görüntüler ortaya çıktı.

3 ton hamsinin pişirilerek ücretsiz olarak dağıtıldığı festivale katılım üst seviyelerdeydi. 10 bin kişinin üzerinde bir katılımın gerçekleştiği festivale katılanlar Karadeniz ezgileri eşliğinde horon oynayarak eğlendi.

Festivalde mısır unuyla hazırlanan 3 ton hamsiyi ekmek arasında yemek isteyen vatandaşlar 100 metreyi aşan kuyruk oluşturdu. Bodrum İskele Meydanında kurulan stantlarda ise Karadeniz Bölgesinin geleneksel yiyeceklerinin tanıtımı ve satışı yapıldı. Festivale katılanlar bol bol yöresel ürün alışverişinde bulundu.

Etkinlikte Hülya Polat, Erol Şahin, Nihat Yılmaz, Safa Tatoğlu, Süleyman Gülten ve Emre Yetimoğlu sahne aldı. Festivale katılanlar, müzik eşliğinde horon oynadı. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı festivale katılanlar gönüllerince eğlendi. 

Festivale Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit, CHP Muğla Milletvekili Süreyya Öneş Derici, AK Parti Muğla Milletvekili Kadem METE, AK Parti ve Cumhur İttifakı Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Tamer Mandalinci, siyasi parti temsilcileri ve binlerce kişi katıldı. CHP Muğla Milletvekili Cumhur Uzun ve Saadet Partisi Muğla Milletvekili Selçuk ÖZDAĞ, AK Parti ve Cumhur İttifakı Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Aydın Ayaydın festivale katılamayacaklarını bildirerek festivali düzenleyen Dernek Yönetimine teşekkür ederek festivale katılanların güzel bir gün geçirmeleri temennisinde bulundular.

Bodrum Yarımada Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Sefer Çelik, etkinliğe katılanlara ve destek verenlere teşekkür etti. 

Dernek Başkanı Sefer Çelik’in ardından Dernek sözcüsü Yener Çelik ise kısa süre önce yaşamını yitiren dernek üyesi iş insanı Vedat Akyüz’ü anarak konuşmasına başladı. İlkbaharda yayla şenliği yapacaklarını söyledi. Konuşmasının devamında ise “1 yıldır heyecanla bugünü bekliyoruz. Gerek yöresel ürünlerimizi, kültürümüzü gelenek ve göreneklerimizi çocuklarımıza yaşatmak adında mücadele ediyoruz. Festivalde emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederiz. Zor geçen bir sürecin ardından Bodrum bugün bambaşka güzel bir gün yaşıyor.” dedi.

Bodrum Kaymakamı Mustafa ÇİT yaptığı konuşmada kendisinin de Tokatlı olduğunu, bir Karadenizli olduğunu hatırlatarak festivalde emeği geçenlere teşekkür etti. Kaymakam ÇİT ayrıca seçim sürecine girildiğini, seçim sürecinin huzur içinde geçmesi temennisinde bulundu. 

Konuşmaların ardından sunucu Murat KURT sahneye, derneğin yönetim kurulu üyelerini, Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit, CHP Muğla Milletvekili Süreyya Öneş Derici, Ak Parti ve Cumhur İttifakı Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Tamer Mandalinci ile siyasi partilerin ilçe başkanlarını davet etti. Dernek Yönetimi ve Protokol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bodrum Belediye Başkanı ve CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras ise Milas İlçesindeki bir etkinliğe katıldığından Festivale gecikmeli olarak geldi. Aras konuşmasında “Karadenizlilerin Bodrum’la bütünleştiğini birlik ve beraberlik içinde böyle güzel etkinliklere imza atacağını belirtti. Ayrıca görev süresi boyunca bir hatam olduysa hepinizden af diliyorum” dedi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL