Bodrum Gündem

Cumhuriyetin 100. Yılında Leleg Yolunda

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Cumhuriyetin 100 Yıl Etkinlikleri kapsamında Bodrum Leleg Yolu yürüyüşü düzenleyeceklerini açıkladı. “heryolcumhuriyeteçıkar” sloganı ile 22 Ekim Pazar günü Turgutreis parkurunda gerçekleşecek etkinliğin..

Cumhuriyetin 100. Yılında Leleg Yolunda

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Cumhuriyetin 100 Yıl Etkinlikleri kapsamında Bodrum Leleg Yolu yürüyüşü düzenleyeceklerini açıkladı. “heryolcumhuriyeteçıkar” sloganı ile 22 Ekim Pazar günü Turgutreis parkurunda gerçekleşecek etkinliğin halka açık olacağını belirten Başkan Kocadon, yürüyüşün Karabağ Mahallesinde yer alan değirmenlerde başlayıp, Sabancı Parkı’nda düzenlenecek törenle sona ereceğini söyledi. “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti Cumhuriyetimiz 100 yaşında.Bu hepimiz için çok gurur verici. Biz de bu gurura yakışacak şekilde bir etkinlik düzenlemek istedik. ‘Her yol Cumhuriyete çıkar.’ diyerek 2016 yılında açtığımız 185 km’lik Bodrum Leleg Yolumuzun Bayraklı Tepe’den geçen etabını hep birlikte yürüyeceğiz.” diyen Başkan Kocadon, yürüyüşü ‘Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Töreni’ ile taçlandıracaklarını açıkladı.

  Başkan Kocadon konuyla ilgili şunları kaydetti: “Bu güzel ve anlamlı günün anısına Cumhuriyetimizin gelecek nesillere aktarılması hedefiyle Odamızın Bodrum turizmine armağanı Bodrum Leleg Yolu’nda cumhuriyet yürüyüşü gerçekleştiriyoruz. Cumhuriyetimiz her yaştan herkesin en büyük kazanımı olmuştur. Atatürk’ün sonsuz emanetini koruyup geliştirmek ise bizlerin en büyük vazifesidir. Bodrum Ticaret Odası olarak Bodrum Leleg Yolumuzda düzenleyeceğimiz cumhuriyet yürüyüşümüze herkes davetlidir.
  Hep birlikte ‘Her yol cumhuriyete çıkar!’ diyerek Cumhuriyetimizin 100.yılını kutlayacağız.”

  Katılım için kayıt linki
  https://anket.tobb.org.tr/#/anket/etkinlikkatilim

  Program:
  11.00: BODTO Hizmet Binası otoparkından servis ile hareket
  12.00: Turgutreis (Başlangıç: Karabağ Değirmenler – Bitiş: Şevket
  Sabancı Parkı) parkuru yürüyüşü
  13.00: Şevket Sabancı Parkı’na varış ve Atatürk’ü anma töreni

  Önemli Notlar:

  1. Yürüyüş toplam 6 km’lik bir güzergahtan oluşmaktadır.
  2. Parkur orta zorluk derecesinde olup, eğimli arazide gerçekleşecektir.
  3. Yürüyüşe uygun kıyafetler ile katılım sağlanması önemlidir. Hava
   durumuna uygun kıyafetler seçilmelidir.

  YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

  ÜYE GİRİŞİ

  KAYIT OL