Bodrum

BESİAD: “Atatürkçü Bir Milletvekili İstiyoruz”

Bodrum’un iş dünyasını temsil eden BESİAD ( Bodrum Esnaf Sanayici ve İş İnsanları Derneği) Yönetim Kurulu üyeleri, dernek üyesi milletvekili aday adaylarından bazılarıyla basın karşısına çıkarak “Bodrum’a yakışan milletvekili”nin tanımını..

BESİAD: “Atatürkçü Bir Milletvekili İstiyoruz”

Bodrum’un iş dünyasını temsil eden BESİAD ( Bodrum Esnaf Sanayici ve İş İnsanları Derneği) Yönetim Kurulu üyeleri, dernek üyesi milletvekili aday adaylarından bazılarıyla basın karşısına çıkarak “Bodrum’a yakışan milletvekili”nin tanımını yaptı. BESİAD Başkanı Neslihan Nazlıoğlu, basın toplantısında Muğla’nın 7 milletvekilinden en az birinin Bodrum’a sunulmasının “Bodrum’un siyasi hakkı” olduğunu söyledi.

BESİAD Dernek Başkanı Neslihan Nazlıoğlu, dernek üyeleriyle bugün bir basın toplantısı düzenledi. CHP’den Milletvekili aday adayı olan Gürol İnan ve Belgüzar Akşit Ayder’in de katıldığı toplantıda, Bodrum’un TBMM’de temsilinin önemi vurgulanarak, Bodrum iş insanlarının arzu ettiği milletvekilinin tanımı yapıldı. BESİAD üyesi aday adaylarından İYİ Partili Mehmet Tosun ise seçim çalışmaları için Milas’ta olduğu gerekçesiyle toplantıya katılamadı.

Toplantıda konuşan BESİAD Başkanı Neslihan Nazlıoğlu, Bodrum’dan 32 yıldır milletvekili çıkarılamadığını belirterek şunları söyledi:

“Siyasi parti yönetim kurulları ve başkanlarına çağrımızdır. Gerek nüfus yoğunluğu, gerekse ekonomiye katkısı açısından Muğlamızın en büyük ilçesi olan Bodrum’un 32 yıldır TBMM de temsil edilemiyor olmasını, Bodrum’un uğradığı büyük bir kayıp ve haksızlık olarak görüyoruz. Amacımız, sadece Bodrum’un sağlıklı büyümesi değil, ürettikleri ve geçmişten gelen değerlerinin gelecek nesillere de aktarılabilmesidir. Bodrum’un önde gelen sivil toplum kuruluşu olan BESİAD Yönetimi olarak Bodrum adına bu çağrıyı yapmayı görev addediyoruz.”

BESİAD Başkanı Neslihan Nazlıoğlu, “Gerek nüfus, gerekse ekonomik büyüklük sıralamasında birinci sırada bulunan Bodrum’a, Muğla’nın 7 milletvekilinden en az bir tanesinin sunulması bir jest değil aksine Bodrum’un siyasal bir hakkıdır. Tüm siyasi partilerin Bodrum temsilcilikleri başta olmak üzere, genel merkez yönetimlerini ve hatta tüm yurttaşlarımızı bu haklı çağrımıza kulak vermeye ve gereği için destek olmaya davet ediyoruz. Bu çağrımız bütün partilerimiz, sivil inisiyatifler ve Bodrum severler için geçerlidir ve hepsini göreve davet ediyoruz. Bu kadar hızlı, plansız büyüyen ve göç alan Bodrum’un sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi için bu şarttır. Bodrum İlk olarak 1957 yılında vekilimiz Zeyyat Mandalinci ve ikinci olarak da 18. Dönemde 1987-1991 yılları arasında Musa Gökbel ile temsil edilmiştir. Mecliste 32 yıldır Bodrum’u temsil eden bir vekilimiz bulunmamaktadır.” diye konuştu.

Bodrum’un nüfus olarak en kalabalık ilçesi olduğuna dikkati çeken Nazlıoğlu, “Bulunduğumuz ilin nüfus olarak da, seçmen sayısı olarak da en büyük ilçesi olarak, parti ayırmaksızın buradan birilerinin bizi temsil etmesini önemsiyoruz. O zaman Bodrum’un hak ettiği yerlere ulaşacağına inancımız tam.” dedi.

BESİAD’ın 4 üyesinin aday adayı olduğunu söyleyen Dernek Başkanı Neslihan Nazlıoğlu, 190 üyeli sivil toplum kuruluşunun içinde “4 tane gurur kaynakları” olduğunu belirtti. Siyasetin eski dilinden sıkıldıklarını söyleyen Nazlıoğlu, “Bodrum’u temsil edecek, Muğlamızı temsil edecek kişide, vizyoner, değişime açık, bölgeye hakim, sadece Bodrum’a değil, Muğla’nın sorunlarına da hakim olması lazım. Ülkenin sorunlarına da hakim olması lazım. Bu vizyonda milletvekilimizin olmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Nazlıoğlu, “Milletvekilinin hangi ittifaktan olması sizin için önemli mi?” sorusuna ise Atatürkçü ve Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan bir aday istedikleri yanıtın verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL