Bodrum

Turizm Sektörüne 9 Günlük Bayram Tatili Dopingi

Ramazan bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasının sektör için olumlu olduğunu belirten Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Bodrum Temsilcisi ve Bodrium Hotel & SPA Genel Müdürü Yiğit Girgin, özellikle iç pazardaki talebin artacağını söyledi…

Turizm Sektörüne 9 Günlük Bayram Tatili Dopingi

Ramazan bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasının sektör için olumlu olduğunu belirten

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Bodrum Temsilcisi ve Bodrium Hotel & SPA Genel Müdürü Yiğit Girgin, özellikle iç pazardaki talebin artacağını söyledi.

Bayram tatilinin 9 güne çıkarılmasının turizme giriş sezonu olan Nisan aylarında bir doping etkisi yaratacağını dile getiren Girgin, yurtdışından gelen taleplerin de aynı dönemlerde başlamasının ülkemiz için avantaj sunduğunu ifade etti.

Yiğit Girgin, “Bayram tatili için verilen desteği görmek bizler için son derece olumlu. Gerek seçim atmosferi gerekse de ekonomik dalgalanmalardan hem tatilciler hem de turizmciler yoruluyor. Bayram tatili ile verilecek bu güzel ara, iç piyasaya ciddi bir moral ve hareket getirecektir” dedi.

YERLİ VE YABANCI TURİSTLER EKONOMİYİ HAREKETLENDİRECEK

İç piyasanın yanı sıra yurtdışından gelen taleplerin de Nisan ayı itibariyle başlayacağını kaydeden Yiğit Girgin şöyle devam etti: “Nisan itibariyle yurtdışı hatlarının açılıyor olması ve uluslararası dolaşım desteğiyle güzel bir bayram tatili geçireceğiz. Bir yandan konaklama sürelerinin kısalması söz konusu olabilir. Artan dolar kuru ve iç pazar dinamiklerinin hareketleri gecelemeleri de etkiliyor çünkü. Gelen rezervasyonların akışını sürdürüyor olması ise sevindirici. Turizm camiasına pozitif bir hava hakim. Özellikle Alman ve İngiliz pazarında hareketlilik olduğunu gözlemliyoruz.

Turizmcinin işi her zaman umutladır. Umut, huzur ve mutluluğun olduğu yerde hizmet üretilebilir. Türk turizmi güçlü bir konumda. Her geçen yıl ciddi atılımlar ve yatırımlara imza atan bir sektörüz. Dünyadaki bu anlamda en etkin ülkelerden biriyiz. Bakanlığın 2024 yılı için verdiği 60 milyon turist ve 60 milyar dolar hedefini gerçekleştirmek mümkün”

YÜZDE 80’E VARAN DOLULUK BEKLİYORUZ

Bayram tatili için yüzde 75- 80 oranında doluluk beklediklerini ifade eden Yiğit Girgin, hem iç hem de dış pazarın talepleriyle bu rakamın artmasının mümkün olduğuna dikkat çekti.

Erken rezervasyon fırsatları ve otellerin yapacağı kampanyaların bu dönemde iyi takip edilmesi gerektiğini vurgulayan Girgin, “Bayram tatili sonrasında yaz ayları için de beklentimiz yüksek

2024 yaz sezonunda özellikle Alman ve İngiliz pazarından talep alıyoruz. Rezervasyonların sürekliliği önemlidir. Şu anda olumsuz bir hava gözlemlemiyoruz. Bu yıl geçtiğimiz yıla göre daha doğru bir fiyat politikası çıkarılması da önemli bir etken. Ülkemiz için ciddi bir gelir üretiyoruz döviz getiriyoruz. Yaz sezonunda yüzde 100 doluluklara ulaşacağımızı söylemek bir aksilik olmazsa şimdiden mümkün” ifadelerini kullandı.  

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL