Bodrum

Bodrum’da Şarap Öksüz Kaldı

Bodrum’un sevilen kişiliklerinden ve önemli sivil toplum aktivisti olan Erhan Yürüt vefat etti. Bodrum’un ilk şarap üreticisi ve Vine Bodrum Şarapları kurucusu, BODTÜM (Bodrum Ortadoğu Üniversitesi Mezunları Derneği)’nin de kurucu..

Bodrum’da Şarap Öksüz Kaldı

Bodrum’un sevilen kişiliklerinden ve önemli sivil toplum aktivisti olan Erhan Yürüt vefat etti. Bodrum’un ilk şarap üreticisi ve Vine Bodrum Şarapları kurucusu, BODTÜM (Bodrum Ortadoğu Üniversitesi Mezunları Derneği)’nin de kurucu yöneticisi olan Erhan Yürüt, kanında çok hızlı gelişen bir enfeksiyon sonucu geçtiğimiz günlerde hastaneye kaldırılmıştı. Yoğun bakım ünitesinde iki gün tedavi gören ve  menenjit teşhisi konulan Erhan Yürüt, tüm tıbbi müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Sivil Topluma Adanmış Bir Yaşam.

ODTÜ Sosyoloji mezunu olan Erhan Yürüt, Türkiye’nin çeşitli yerlerinde Devlet Hava Meydanları İşletmesi (D.H.M.İ.)’nde yönetici ve kontrolör olarak uzun yıllar görev yaptı. Bodrum’da da pek çok sivil toplum örgütünde aktivist olarak faaliyette bulundu. Bodrum Kent Konseyi yöneticisi idi. Eko tarım çalışmalarında bulundu. “Su Çalışma Grubu” çalışmaları ile Bodrum2da geçtiğimiz yaz sezonunda patlak veren su krizinde yapıcı, yaratıcı önerilerde bulunmuştu. 1950 Ankara doğumlu olan Erhan Yürüt; Füsun Yürüt ile evli ve 2 çocuk sahibi idi

Yürüt’ün çocukları tarafından yapılan paylaşımda; “Sevgili Babamız Erhan Yürüt 29 Ocak 2024 tarihinde aramızdan ayrıldı. Onun kıymetli anısı dostları ve ailesinin kalbinde hep yaşayacak. Cezazesi 30 Ocak Salı günü öğle namazını müteakip Kızılağaç Aşağı Mezarlığı’na (Kel Hasan Mevkii) defnedilecektir” denildi.

YORUMLAR (1)

  1. Füsun Ulusoy diyorki:

    Güzel faydalı şeyler başarmış dolu dolu bir insandı. Mekanı cennet olsun. Ailesine de sabırlar dilerim.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL