Gündem Siyaset

Mesut Yar Gülüşe Gülüşe Kazanacak

CHP’den Datça Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayan ünlü gazeteci Mesut Yar, seçimleri “gülüşe gülüşe kazanacağını” söyledi. Yar, Datçalı seçmenlerine yönelik yaptığı yazılı açıklamada Belediye Marketlerinin sözünü verdi, Datça’nın hayatla barışık..

Mesut Yar Gülüşe Gülüşe Kazanacak

CHP’den Datça Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayan ünlü gazeteci Mesut Yar, seçimleri “gülüşe gülüşe kazanacağını” söyledi. Yar, Datçalı seçmenlerine yönelik yaptığı yazılı açıklamada Belediye Marketlerinin sözünü verdi, Datça’nın hayatla barışık bir ilçe olacağını iddia etti. Yar, açıklamasının sonunda Datça halkının her türlü sorun, istek ve önerisini iletebilmesi için şahsi telefon numarasını da paylaştı.

İşte Mesut Yar’ın o açıklaması:

Sevgili hanımefendiler, beyefendiler, gençler ve çocuklar. Hepinize merhaba. Datça’nın geleceğini birlikte belirlemek için elini uzatır mısın? Sen, ben, biz; hepimiz geleceğiz. Gülüşe gülüşe kazanacağız. Bu yüzden samimiyetle elini tutacağım. Bu yüzden hep sesin olacağım.

Sevgili Datçalılar bakın Datça’da hayat pahalılığının önüne maliyetine satın alınan her türlü temel gıda ve ihtiyaç malzemelerine ulaşabileceğin, torbanı doldurabileceğin, mutlulukla eve döneceğin “Belediye Marketlerini” hayata geçireceğiz. Üretici de tüketici de güler yüzle yaşayacak. Datça artık nefes alacak! Gülüşe gülüşe kazanacağız.

Yaşlılar önemli, büyüklerimizin ellerinin şefkate ihtiyacı var. Başımızın üstünde yaşayacaklar. Datça’da hiç kimse kendini yaşlı hissetmeyecek. Yaşlı ve bakıma muhtaç Datçalıları “Huzur ve Güven Evlerinde” ağırlayacağız. Hayatla barışık Datçalılar dünyaya örnek olacaklar. Gülüşe gülüşe kazanacağız.

Hayat herkes için eşit değil, ama olmalı. Datçalı ihtiyaç sahiplerinin ücretsiz hizmet alacağı sağlık polikliniklerini hayata geçireceğiz. Her türlü derde derman olacak uzman doktorlar teşhis koyacak, tedavi edecek. Yollarda hayatımızı yitirmeyeceğiz. Datça artık daha sağlıklı olacak! Gülüşe gülüşe kazanacağız.

Datça’da sosyalleşme ve konforlu yaşama zamanıdır artık. Tüm Datçalılar için hizmet verecek “D-KART”ile ulaşımdan belediye hizmetlerine kadar her alanda ayrıcalık sahibi olacaksınız. Datça artık kendini iyi hissedecek. Gülüşe gülüşe kazanacağız.

Su hayattır Sevgili Datçalılar. Derdimizi iyi biliyorum. Datça’nın musluklarından kireç veya çamur değil hayat akacak. İçme suyu kalitesini yükseltecek alt yapı çalışmalarıyla Datçalı suyu kaynağından içebilecek. Pahalı su kabusu son bulacak. Gülüşe gülüşe kazanacağız.

Geleceği iyi eğitim, iyi öğrenim ile sağlam temellere inşa edeceğiz. Datça’ya eğitimde fırsat eşitliği gelecek. Çocuklar kolej, gençler iki ayrı üniversite görecek. Turizm, tarih, gastronomi, ekolojik tarım, denizcilik bölümleriyle Datça kendi kendini yetiştirecek. Gülüşe gülüşe kazanacağız.

Elimizde atalarımızdan kalan olağanüstü bir miras var. Datça’nın tarihi ve milli değerleri “Kültürel Miras” koruması altına alınacak. Datça tarihiyle, antik kentleriyle, müzeleri ve köy evleriyle yeryüzü cenneti olacak. Turizme hayat, Datça’ya ekonomi gelecek. Koruyacağız. Kazanacağız. Gülüşe gülüşe kazanacağız.

Şiddete Datça’da geçit yok. Datça’da hiç kimse şiddet mağduru olmayacak. Öncelikle çocuk ve kadınlar olmak üzere tüm şiddet ve taciz mağdurlarını sığınma evlerimizde huzur ve güvenle yaşatacağız. Datça’da mutsuz kalmayacak. Gülüşe gülüşe kazanacağız.

Tarım, çiftçilik, ekolojik üretim hayat damarlarımızdan birkaçı. Datça “Dayanışma Kooperatifleriyle” önce yerli üreticinin yüzü gülecek. Tarımdaki yüksek maliyet, ulusal pazarlara açılarak azaltılacak. Üreticinin kesintisiz krediye kavuşması artık hayal olmayacak. Emek ekip ekmek biçeceğiz. Gülüşe gülüşe kazanacağız.

Kamu’da çalışan kardeşlerimizin barınma hakkını ve konforunu yükselteceğiz. Yüksek kiralar ve hayat şartları nedeniyle Datça’mıza küsmeyecekler. Cebini cüzdanını düşünmeden Datça’ya hizmet üretip, Datça’dan hizmet alacaklar. İşgücüne, iş üretene bir de hayat şartlarını düşündürtmeyeceğiz. Gülüşe gülüşe kazanacağız.

Yaz ve kış ayırt etmeksizin kabusumuz haline gelen kara sinek, sivri sinek ve zararlıları düzenli ve kontrollü ilaçlamayla korku unsuru olmaktan çıkartacağız. Çevreye gösterdiğimiz özen Datçalının kanını emen her türlü zararlıdan kurtulmamızı sağlayacak. Kontrol bizde konfor sizde olacak. Gülüşe gülüşe kazanacağız.

Çevre bizim geleceğimiz. Çevre dünümüz, bugünümüz, yarınımız. Datça’nın yeşiline dokunmayacağız, dokundurtmayacağız. Yağmur suyu hasatıyla depolama ve sulama hizmeti gelecek. Depolarda kabusumuz olan atık suları arıtarak yeşile ve doğaya kazandıracağız. Datça artık mis kokacak. Gülüşe gülüşe kazanacağız.

Hayvan dostlarımız bizden korkmayacak, biz de onlardan. Herkesin yaşam alanında yaşama hakkını sonuna kadar koruyacağız. Son teknoloji ve korumaya sahip hayvan barınaklarında yasaklı türleri güven altına alacağız. Yarımadamızın kendi halinde yaşayan hayvanlarını ıslah projeleriyle kontrol edeceğiz. Hayvanı seven de hayvandan korkan da artık birbirinin kalbini kırmayacak. Dostlarımız dostça yaşayıp, karınları doyacak. Gülüşe gülüşe kazanacağız.

Vizyon özlediğimiz en önemli şey. En çabuk kavuşacağımız ilk şey olacak. Datça’nın ülke ve dünya genelindeki unutulmuş, ötelenmiş, göz ardı edilmiş vizyonunu dünyaya taşımak, birlikte üretip hep birlikte büyümek için elini uzatman yeter. Gülüşe gülüşe kazanacağız.

Sevgili Datçalılar her türlü soru, sorun ve önerileri için bana 0535 282 07 48 nolu özel telefonumdan ulaşabilirsin. Datça’da sesimizi duymayan kimse kalmayacak. Gülüşe gülüşe kazanacağız.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL