Bodrum

Bodrum’da Filistin’e Destek Eylemi

Bodrum’da Filistin’e özgürlük ve destek eylemi “Filistin halkının yanında olmak nutuklarla olmaz”Bodrum’da bugün akşam saatlerinde Filistin’e Özgürlük ve Destek Eylemi gerçekleştirildi. Ellerinde bayrak ve “İsrail Devleti Katildir, İşgalciler Her zaman..

Bodrum’da Filistin’e Destek Eylemi

Bodrum’da Filistin’e özgürlük ve destek eylemi “Filistin halkının yanında olmak nutuklarla olmaz”

Bodrum’da bugün akşam saatlerinde Filistin’e Özgürlük ve Destek Eylemi gerçekleştirildi. Ellerinde bayrak ve “İsrail Devleti Katildir, İşgalciler Her zaman Kaybeder, Filistinin Yanındayız, İsrail İle İlişkiler kesilsin, Nehirden Deniz’e Özgür Filistin” yazılı dövizlerle Belediye Meydanına gelenler sık sık “Katil ABD ve katil İsrail, Filistin Halkı Yalnız Değildir” ve “Filistine Özgürlük Direniş İle Gelecek” sloganları attı.
Bodrum Demokrasi Güçleri adına basın açıklamasını Ayşe Gülten okudu.
Gülten açıklamasında “7 Ekim sabahı, dünya, yakın tarihin dönüm noktası olacak bir olayla sarsıldı. Bizim de parçası olduğumuz bölgenin en acımasız gücü olan, 75 yıldır uluslararası hukuku, insanlığı çiğneyip hiçbir biçimde cezalandırılmayan, karşılık görmeyen İsrail’in yenilmezliği, yıkılmazlığı sarsılmıştı. 2021 yılında güçlerini birleştiren Filistin direnişi, zindanlardaki esirlerini kurtarmak, Gazze üzerindeki ablukayı, Filistin halkı üzerindeki şiddeti ve işgali yıkmak için bir kere daha başını kaldırmıştı. Uluslararası anaakım medyanın da desteğiyle bir hafta boyunca yüzlerce yalan ve dezenformasyon boca edildi dünya halklarının üstüne. Gazze’de, Batı Şeria’da ve İsrail’de hakikatin peşinde olan gazeteciler, öldürülme tehlikesi altında, elektriğe ve internete ulaşmakta büyük güçlük çekerek ve 19 kayıp vererek İsrail işgal gücünün yalanlarını sergiledi. Cesur İsrail vatandaşları, devlet televizyonunda yaptıkları açıklamalarda İsrail’in, sadece Gazze’de değil, İsrail’de de sivillerin öldürülmesinden sorumlu olduğunu açıkladılar” ifadelerini kullandı.

FİLİSTİN HALKININ YANINDA OLMAK NUTUKLARLA OLMAZ

Gülten açıklamasının sonunda ise “Netanyahu yönetimindeki faşist İsrail yönetimi, bebek, çocuk, rehin alınmış kendi vatandaşları da dahil olmak üzere herkesi katletmekten çekinmemişti. Bizler biliyoruz ki, Filistin halkının yanında olmak, söylemlerle, nutuklarla olmaz, İsrail devletini yalnız bırakmaktan geçer.
O yüzden Türkiye Cumhuriyetinden, Irak ve Suriye’deki askeri varlığı sürdüren tezkerenin geri çekilmesini ve İsrail’le her türlü diplomatik, askeri, akademik, ekonomik ilişkinin kesilmesini, normalleşme anlaşmasının iptalini ve uluslararası kurumlardan İsrail’e yaptırımlar uygulamalarını talep ediyoruz.
Zeytini, ekmeği, portakal bahçelerini ve selamı paylaşan bölge halkları, işgalden ve işgalci saldırganlıktan kurtulunca refahı, barışı ve huzuru da paylaşacaktır” dedi.

FİLİSTİNLİ GÖÇMEN’DE İSYAN ETTİ

Eyleme destek veren ve 10 gün önce Gazze’den Türkiye’ye gelen 34 yaşındaki Gazzeli Ammar Ashoud ise “Gazze’de dünya tarihinin en büyük dram ve katliamı yaşanıyor. Sadece benim mahallemden 97 akrabam ve komşum öldü. Ailem beni aileden birimiz sağ kalsın diyerek Türkiye’ye gönderdi. İnsanlar aç, susuz, akaryakıt ve elektrik yok, katliamın boyut büyümeden Filistin’in yanındaki devletler acil harekete geçmeli, yoksa yarın çok geç olacak” dedi.
Basın açıklamasından sonra eylem katılanlar sessizce dağıldı.

Haber: Ayhan Karahan

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL