Editör'ün Seçimi Magazin

Hikayesi Olan Kıyafetler Pereni Bodrum’da

Sanal mağazacılık ile İnternet üzerinden yaptığı satışlarla adını yeni ve ikinci el kıyafetlerle duyuran Pereni, fiziksel ilk mağazasını Bodrum’da açtı. Yaklaşık 3 senedir çevrimiçi mağazacılık ile kadın, erkek ve çocuk..

Hikayesi Olan Kıyafetler Pereni Bodrum’da

Sanal mağazacılık ile İnternet üzerinden yaptığı satışlarla adını yeni ve ikinci el kıyafetlerle duyuran Pereni, fiziksel ilk mağazasını Bodrum’da açtı.

Yaklaşık 3 senedir çevrimiçi mağazacılık ile kadın, erkek ve çocuk giyim, ayakkabı aksesuar gibi ürünlerin alıcıları ile buluşmasını sağlayan Pereni, Bitez Köyiçi’nde açtığı ilk fiziksel mağazasıyla Bodrum’da modanın yakın takipçilerini hikayesi olan kıyafetler ile buluşturmaya başladı. Birçok ünlü markanın ikinci el kıyafetlerinin yanı sıra, modanın son trendlerinden oluşan koleksiyonlar, özel tasarım takılar, çanta ve ayakkabı gibi ürünlerin satışını gerçekleştiren Pereni’nin açılışına, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Başkan yardımcısı Ummahan Yurt ile Bodrum’un tanınmış simaları katıldılar.

Açılışını Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı Ummahan Yurt ile Pereni Markasının sahibi Dilara Bilgiç birlikte yaptılar. Açılışta bir konuşma yapan Ummahan Yurt şunları söyledi; “Kadın ve aile hizmetlerinden sorumlu başkan yardımcısı olarak bir kadın girişimcimizin böyle harika bir dönüşüm projesi içeren markasının ilk mağazasını Bodrum’da açtığını duyduğumda çok mutlu oldum. Bodrum’da örnek projelere imza atan kadınlara bir kadın olarak her zaman destek olmaktan mutluluk duydum. Pereni Markasının arkasında yatan dönüşüm projesi dünyanın yavaş yavaş evrildiği bir noktanın başlangıcı diye düşünüyorum. Bu projesinden ötürü ve ilk mağazasını Bodrum’da açtığı için Dilara Hanım’a teşekkür eder başarılarının devamını dilerim.”

Uzun yılların bir hayali olarak nitelendirdiği mağazasının açılışından dolayı oldukça mutlu olduğunu belirten Dilara Bilgiç, hikayesi olan kıyafetler ve daimcilik felsefesini barındıran markasını şu şekilde anlattı;

“Pereni hikâyesi olan, merak uyandıran, geçmişteki yaşamını sizinle devam ettirecek ve belki de sizden sonra da başkalarının hayallerini süsleyecek zamansız ürünler sunmak için kuruldu. Daimicilik felsefesini (perennializm) ismine yansıtan Pereni, tüm insanlarda ve kültürlerde ortak olan kalıcı, süregiden, elden ele, nesilden nesle geçen ilkelere sahip çıkıyor. Dünyamızın tüm doğal kaynaklarını, doğamızı ve çevremizi, kendi geleceğimizi, bizden sonraki nesillerin geleceğini ne yazık ki büyük bir hızla, hoyratça tüketiyoruz.

Pereni’nin sunduğu ikinci el kıyafetler, ayakkabılar, çantalar, takılar, aksesuarlar ve özgün tasarımlı ürünler, bunlara atıfta bulunuyor. Siz de anısı olan, hayat dolu bir ürünümüzü alarak sizinle birlikte yeni bir yaşam sürmesine, sizin kişiliğinizde yeni bir anlam kazanmasına vesile olursanız, bundan çok mutlu oluruz.”

Pereni Bitez Köyiçi 35/D adresinde hizmet veriyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL