Bodrum

Bodrum’da Bayram Hazırlığı

Yaklaşan Kurban Bayramı’nın huzurlu bir ortamda geçmesi için Bodrum Belediyesi ekipleri, çalışmalarına bayram boyunca da devam edecek. Bodrum’un geleceğinin, denizlerinin, doğasının korunması adına Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Muğla Büyükşehir..

Bodrum’da Bayram Hazırlığı

Yaklaşan Kurban Bayramı’nın huzurlu bir ortamda geçmesi için Bodrum Belediyesi ekipleri, çalışmalarına bayram boyunca da devam edecek.

Bodrum’un geleceğinin, denizlerinin, doğasının korunması adına Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Muğla Büyükşehir Belediyesi’nce başlatılan altyapı çalışmalarında sona yaklaşılırken 9 günlük bayram tatilinde ilçe sakinlerinin ve gelen misafirlerin bayramı en iyi şekilde geçirmeleri için belediye ekipleri, yine 24 saat kesintisiz görev başında olacak.

Kanalizasyon sistemi, elektrik ve internet hatlarının yenileme çalışmaları kapsamında ilçe genelinde süren çalışmalardan kaynaklanan ve toparlanma sürecine girilen dönemde üstyapı çalışmaları için Bodrum Belediye Fen İşleri ekipleri cadde ve sokaklarda çalışmalarını sürdürüyor.

Vatandaşların taleplerine cevap vermek için ulaşabilecekleri “444 00 48” numaralı Bodrum Belediyesi Çağrı Merkezi hattı bayram boyunca da günün her saatinde çağrılara cevap vererek gelen şikayetleri ilgili kurum ve müdürlüklere iletecek.

TÜM BİRİMLER TEYAKKUZDA

Bodrum Belediyesi Fen İşleri, Destek Hizmetleri, Park ve Bahçeler, Temizlik İşleri, Zabıta, Veteriner Hizmetleri, Basın Yayın Halkla İlişkiler, Kültür Sosyal İşleri müdürlükleri 9 gün boyunca yarımada genelinde 1250 personel ile yapılan planlamalar doğrultusunda denetim ve hizmetlerini sürdürecek.

Belediye Mali Hizmetler Müdürlüğü, 7440 Sayılı Kanun kapsamında borçların yapılandırılması için vatandaşların başvurularını almak için 26-27 Haziran günleri görev başında olacak. Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı büro ve vezneler, 26 Haziran Pazartesi tam gün, 27 Haziran Salı günü ise saat 13.00’e kadar açık olacak.

KURBAN KESİM NOKTALARI

Bodrum Belediyesi denetim ve kontrolünde, 3 bölgede (Kızılağaç-Yalıkavak-Kadıkalesi) kurban kesim noktaları oluşturuluyor. Vatandaşların sağlıklı, hijyenik ve modern bir şekilde kurban kesimi gerçekleştirebilmesi için gerekli hazırlıklarını sürdüren ekipler, kurban derilerinin Türk Hava Kurumu için toplanmasına da destek olacak.

PARK BAHÇELERDE DE HUMMALI ÇALIŞMA

Bodrum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bayram hazırlıkları kapsamında yoğun bir çalışma programı yürütüyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Bodrum’un çeşitli bölgelerinde bayram hazırlıkları kapsamında ot temizleme, budama, atık toplama işleri gerçekleştirilirken özellikle Kaynar Kavşağı ve Bodrum merkez arasında; Turgutreis merkez ile Ortakent Kavşağı arasında çalışmalar yürütülüyor.

Orta refüjlerdeki zakkumların dibindeki otların alınması, bitkilerin budanması ve atıkların toplanması olarak belirlenen programda çalışmalar iki gündür devam ederken yaklaşık 6 kamyon atık toplandı. Bölgenin temiz ve düzenli bir görünüme kavuşmasının yanı sıra yangın tehlikesine karşı da önlem almak hedefiyle gerçekleştirilen çalışmalar, sulamanın mümkün olmadığı yerlerde mevcut toprak tabakasının kazınarak yerine kuru peyzaj uygulamalarının gerçekleştirilmesiyle sürdürülüyor. Sulama yapılabilecek bölgelerde ise bitkisel öğelerle birlikte kuru peyzaj uygulamaları gerçekleştirilirken cins ve tür özelliklerine uygun şekilde gelişim gösteren sağlıklı bitkilerin korunabileceği ve yol bitkilendirmesinin yapılabileceği bölgelerde bitkisel uygulamalar gerçekleştirilecek.

İklime Uygun Bitkilerle Sulama Miktarları Minimuma İndiriliyor

Yapılan çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bodrum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Benian Bilgi şunları söyledi:

“Sulama miktarlarının minimumda olmasını sağlamak amacıyla peyzajda iklime uygun bitkiler kullanıyoruz. Yeşil alanların sulanması için arıtma sularının kullanılması ve modern sulama sistemlerine geçiş konularında ilgili kurumlarla görüşmeler devam ederken aynı zamanda suyun depolanması ve korunmasıyla ilgili çalışmaları da sürdürüyoruz Bodrum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak bayram hazırlıkları kapsamında yürüttüğümüz çalışmalarla Bodrum’un temiz ve düzenli bir görünüme kavuşmasını hedefliyoruz.”

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, tüm müdürlüklerin bayram hazırlığı kapsamında çeşitli faaliyetler yürüttüklerinin altını çizerken Park ve Bahçeler Müdürlüğünün yapmış olduğu kapsamlı çalışmalarla vatandaşların ve Bodrum’a bayram dolayısıyla gelecek olan misafirlerin güzel bir görüntüyle karşılaşmaları için tüm personelin özveriyle çalıştığını belirtti. Başkan Aras, Kurban Bayramının sağlık, huzur ve mutlulukla geçmesi temennisinde bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL