Bodrum Kültür - Sanat

9 Yaşında Sporcu, Ressam ve Yazar!

GS Bodrum Futbol Okulu’nda üçüncü sergisini açan 9 yaşındaki Kenan Demir, resimlerine konu olan hikayeleri de kitaplaştırıyor. Demir’in resimleri büyük ilgi görüyor. Dr. Mümtaz Ataman İlköğretim Okulu 3. Sınıf öğrencisi..

9 Yaşında Sporcu, Ressam ve Yazar!

GS Bodrum Futbol Okulu’nda üçüncü sergisini açan 9 yaşındaki Kenan Demir, resimlerine konu olan hikayeleri de kitaplaştırıyor. Demir’in resimleri büyük ilgi görüyor.

Dr. Mümtaz Ataman İlköğretim Okulu 3. Sınıf öğrencisi 9 yaşında ki Kenan Demir, çok küçük yaşlardan itibaren resime ilgi duymaya başladı. Çizdiği eserler yakın çevresi tarafından çok beğenilince ailesi bu yeteneğinin gelişmesi açısından kendisine büyük destek oldu. Kenan Demir, Bodrum Deniz Müzesi’nde Süngercilik konulu resim yarışmasında birinciliği elde etti. 9 yaşındaki ressam aynı başarıyı Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kızılay tarafından düzenlenen “Kızılay Mars’ta” konulu resim yarışmasında da gösterdi.

3 SERGİ AÇTI

Hayal dünyasını tuvale aktaran Kenan Demir, genç yaşına rağmen bugüne kadar 3 sergi açtı. Milas Belediyesi desteğiyle 23 Nisan Sergisi, Leman Kültür’de kişisel sergisinden sonra halen sporcusu olduğu Galatasaray Bodrum Futbol Okulu’nda eserlerini sergileyen genç ressamın çizgileri, görenleri kendisine hayran bırakıyor. Kenan demir ayrıca heykeltıraşlığa da ilgi duyuyor.

Tuvale yansıttığı hayalleri kağıda da döken Kenan Demir, bu hikayelerden oluşan kitabının yazımını da tamamladı. Demir sergilerden elde edilen geliri, hazırlığını tamamladığı hikaye kitabının basımı için kullanacağını açıklayarak; “çok küçük yaştan beri resme çok ilgi duyuyorum. Hayal ettiklerimi, rüyamda gördüklerimi çiziyorum. Bu hayallerimi kağıda da döktüm. Kitabım hazır. Sergimden elde edilecek gelirle kitabımı basmak istiyorum” dedi.

BAŞARILI SPORCU, BAŞARILI SANATÇI

Kenan Demir’in hem başarılı bir sporcu, hem de çok başarılı bir sanatçı olduğunu belirten Galatasaray Bodrum Futbol Okulu işletmecisi Sinan Kaymakçı, genç ressamın eserlerini sergilemekten dolayı çok mutlu olduklarını söyledi. Kenan Demir’in hem sanat hem sporda çok yetenekli olduğunu söyleyen Kaymakçı; “kendisi futbolda da çok başarılı. Derslerinin de çok başarılı olduğunu biliyoruz. Resimde bugüne kadar aldığı birincilikler ve bu yaşına rağmen gerçekleştirdiği sergiler ortada. Böyle bir çocuğumuza her anlamda destek olmak bize büyük mutluluk veriyor” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL