Bodrum

Kaçak Faaliyete, Belediye Freni

Son dönem Bodrum Yarımadası’nda rastlanan farklı düzey ve bölgelerdeki kaçak inşaat faaliyetlerinden bir örneği de bu haftasonu Yalıkavak’ta yaşandı. Bu tip yasa dışı çalışmalar için hafta sonlarının ve mesai saatleri..

Kaçak Faaliyete, Belediye Freni

Son dönem Bodrum Yarımadası’nda rastlanan farklı düzey ve bölgelerdeki kaçak inşaat faaliyetlerinden bir örneği de bu haftasonu Yalıkavak’ta yaşandı. Bu tip yasa dışı çalışmalar için hafta sonlarının ve mesai saatleri dışındaki zamanların seçildiği bilinen bir gerçek! Yalıkavak-Aratepe mevkiinde de denize sıfır arazide benzer bir kaçak inşaat faaliyeti gerçekleşirken, mahalle sakinleri şiddetli tepki gösterdi. İki iş makinası, bir hafriyat kamyonu ile yapılan çalışmaya, mahalleliler müdahale etmek istedi. Ardından Bodrum Belediyesi’ne aralıksız şikayetlerde bulundular. Bunun üzerine Aratepe Mevkkii’nde denize sıfır konumdaki rekreasyon alanında gerçekleştirilen yasa dışı inşaat çalışmasına Bodrum Belediyesi zabıta ekipleri anında müdahale etti. Ekipler, bölgeye gelerek tutanak tuttu ve çalışmayı derhal sonlandırdı. Konuyla ilgili bilgisine başvurduğumuz Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras söz konusu eylemin gerçekleştiği bölgenin bir rekreasyon alanı olduğunu belirterek, burada herhangi bir yasa dışı işleme izin vermeyeceklerini, gereken adli ve idari işlemleri gerçekleştireceklerini ifade etti.

YILMAZ: “YALIKAVAK KİMSENİN BABASININ ÇİFTLİĞİ DEĞİL.”

Bölge sakinlerinden mimar ve aynı zamanda Bodrum Yurttaş İnisiyatifi Sözcüsü Nazan Yılmaz da; “Burası rekreasyon alanıdır. Birileri babalarının çiftliği sanmış. Yalıkavak kimsenin babasının çiftliği değil. Bodrum Belediyesi öyle olmadığını bizim müracaatımız sonrasında bildirmiş oldu. Ayrıca dünya ekolojik haritalarında da burası Akdeniz Foklarının göç rotalarından önemli bir uğrak. Hem ülkede yaşanan kaosu, hem de seçim telaşını fırsat bilenler bu tip kaçak inşaat faaliyetlerine hız verdiler. Bodrumlu duyarlı yurttaşlar ve yerel yönetim işbirliği ile bu yağma saldırısını geriye püskürteceğimizi umuyorum. Bodrum Belediyesi’nin ilgili birimlerine de seri hareketlerinden ve süratle gereğini yapmalarından dolayı da teşekkür ederim” dedi.

Haber: Ayhan Karahan

YORUMLAR (1)

  1. Nilgün Özkan diyorki:

    Bu tür ahlaksız rantçılara fırsat vermediği ve müdahale ettiği için Başkan Ahmet Aras’a teşekkürler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL