Bodrum

Bodrum’daki Vanlılar’dan Hatay’a TIR

Bodrum Vanlılar Derneği’nin organize ettiği yardımlar yine dernek tarafından ayarlanan bir tırla bu akşam üzere yola çıktı. Tır doğrudan Hatay’a gidecek. Türkiye’yi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki..

Bodrum’daki Vanlılar’dan Hatay’a TIR

Bodrum Vanlılar Derneği’nin organize ettiği yardımlar yine dernek tarafından ayarlanan bir tırla bu akşam üzere yola çıktı. Tır doğrudan Hatay’a gidecek.

Türkiye’yi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki depremin ardından enkaz altında kalanlar için kurtarma çalışmaları sürerken deprem bölgesine de yardım yağıyor.
Bodrum Vanlılar Derneği de bu kapsamda yardım kampanyası başlattı. Kısa sürede ihtiyaç listesine yönelik yardımlar toplandı. Yardımlar derneğin Gündoğan Mahallesinde bulunan dernek binasında toplanarak buradan Hatay’a doğru yola çıktı.

Bodrum Vanlılar Derneği’nin organize ettiği yardımlar yine dernek tarafından ayarlanan bir tırla bu akşam üzere yola çıktı. Tır doğrudan Hayat’ya gidecek. Yine  yardım tırıyla beraber dernekten bir heyet de yola çıkarak dağıtım çalışmalarına katılacak. Yine dernek tarafından görevlendirilen dernmek üyesi ve Peksimet Camii Yaşatma Derneği Başkanı Mehmet Salih Demir heyet başkanı olarak bölgeye gitti.

Tüm izinleri alınarak depremzedelere ulaştırılmak üzere yola çıkan yardım tır bir nevze de olsa insanların yüreğine su sertpti.

Yardım çalışmalarına ilişkin kısa bir değerlendirme yapan Bodrum Vanlılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İshak Kalkanlı, “geçmiş olsun ülkem” diyerek sözlerine başladı.  Depremde zarar gören vatandaşların acısını yüreklerinde  his ettiğini belirten Kalkanlı, “Bugün ülke tarihinin en üzüntülü ve zor günlerini yaşıyoruz. Binlerce insanımızın acısını yüreklerimizde his ediyoruz. Uzak bir komundayız ve çaresiz bir şekilde gelişmeleri takip ediyoruz.  Yardım kampanyası ile en azında onlara dokunmak istedik. Yardımlarımız aşama aşama sürecek. Her daim insanlarımızın ve ülkemizin  yanındayız. Tırımız Hatay’a doğru yola çıktı. Katkı sunan tüm üyelerimize, iş insanlarımıza ve vatandaşalrımıza teşekkürlerimi sunarım. Gün birlik olma günüdür.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL