Bodrum Spor

2023 SCHÜCO-BAYK Kış Trofesi

Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübü (BAYK) tarafından düzenlenen ve yat yarışçılarının özlemle beklediği SCHÜCO-BAYK Kış Trofesi start aldı. Türkiye’de ilk kış trofesi yarışlarını gerçekleştiren BAYK’ın, geleneksel hale getirdiği yarışlar yine..

2023 SCHÜCO-BAYK Kış Trofesi

Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübü (BAYK) tarafından düzenlenen ve yat yarışçılarının özlemle beklediği SCHÜCO-BAYK Kış Trofesi start aldı. Türkiye’de ilk kış trofesi yarışlarını gerçekleştiren BAYK’ın, geleneksel hale getirdiği yarışlar yine renkli görüntülerle başladı.

Milta Bodrum Marina işbirliği ile düzenlenen ve yedi ayaktan oluşan trofe mücadelesinde, hafta sonu birinci ayak yarışları yapıldı. 28 teknenin katıldığı yarışlarda rüzgar geç geldi ama her şeye rağmen yarışlar başarı ile tamamlandı. Bodrum’da turizme de katkı sağlayan yarışlara katılanlar, birinci ayakta eğlenceli ve güzel bir yarış haftası geçirdiklerini söyledi. Yelkenciler, Marina Yacht Club’da düzenlenen trofenin açılış kokteylinde de bir araya gelerek sohbet etti. Ekipler, trofenin 4-5 şubat ta yapılacak 2’nci ayak yarışlarında buluşarak, Bodrum’da yine güzel bir hafta sonu geçirmeyi temenni etti.

BAYK Komodoru Şenkar Öztüzün, kokteylde yaptığı konuşmada “Kış trofesini geleneksel hale getirdik. Türkiye’de ilk kış trofesini yapan kulübüz. Bunun gurur ve sevincini yaşıyoruz. Tüm katılımcılara başarılar diliyorum.” dedi.

SHÜCO Türkiye Genel Müdürü Can Eren ise “Yarışlara bu senede sponsor olduk. Çok güzel ve başarılı işler çıkarmaya devam edeceklerinden emin olduğumuz için sponsorluğumuzu devam ettirdik. Rüzgarınız bol olsun. İyi bir sezon diliyorum.” ifadelerini kullandı.
Schüco Türkiye’nin en büyük bayisi olan Pimeks Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Tümer Yavuz da “Yarışlara katılımın daha da artması için herkesin gayret göstermesini rica ediyorum. Çünkü katılım ne kadar çok olursa sponsorlukta o kadar fazla oluyor temennisi ile tüm ekiplere güzel yarışlar diledi.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL